Україна і світ

Екс-депутат Держдуми Росії назвав точну дату, коли Путін наказав анексувати Крим

Екс-депутат Держдуми Росії назвав точну дату, коли Путін наказав анексувати Крим

Стало відома точна дата, коли президент Російської Федерації дав пряму вказівку анексувати Крим.

Наказ Путіна про анексію Криму був оголошений в ніч з 22 на 23 лютого 2014 року на вузькій нараді з першими особами РФ.

Про це повідомляє Українська правда.

Про це розповів екс-депутат Держдуми Російської Федерації Ілля Пономарьов під час допиту в Оболонському суді Києва у справі про держзраду Віктора Януковича.

За словами Пономарьова, 22 лютого президент РФ Володимир Путін ледве не потрапив в авіакатастрофу в Сочі. Посадка його вертольота була жорсткою, тому він сприйняв це як замах за участю іноземних спецслужб. У цей же день утік Янукович. Тому Путін вважав, що навколо змова.

І в ніч з 22 на 23 лютого було зібрано вузьку нараду – я розмовляв з одним з учасників цієї наради, не можу називати прізвище людини, – де, крім Путіна, було 4 людини з вищого керівництва РФ і де обговорювалося, що будемо робити у зв’язку з подіями в Україні, саме на цій нараді Путін поставив питання про анексію Криму,
– розповів Пономарьов.

За словами співрозмовника Пономарьова, більшість учасників наради були проти прямої анексії Криму, говорили, що подібна ситуація була з Південною Осетією. Проте, Путін наполіг на рішенні про безпосередню анексію Криму.

23 лютого процедура по анексії була запущена.

І далі вже в кінці лютого, по-моєму, 27 лютого, з’явилися перші озброєні люди з армії РФ, крім контингенту Чорноморського флоту на території Криму,
– зазначив Пономарьов.

Також екс-депутат розповів, кому було доручено керувати операцією анексії Криму: міністру оброни Сергію Шойгу, який повинен був забезпечити військову частину операції, і Владиславу Суркову, який повинен був відповідати за політичну частину питання.

Джерело Телеканал новини «24»
14.02.2018

Facebook
Close