Місто і регіон

Доведені до відчаю підприємці змусили «ворушитись» поліцію, охорону та керівництво комринку | Ніжин

Після інциденту, що трапився 29 березня на ніжинському комунальному ринку, підприємці не витримали і без офіційного запрошення прийшли на засідання постійної комісії з житлово-комунальних питань. Голова ініціативної групи Лариса заявила: «Нічна пожежа стала крапкою для підприємців. А зараз – крик душі. Далі не знаємо що робити і куди рухатись. Боїмось. Це реконструкція ринку по київському сценарію: випалювати, зносити? Може жити тепер біля своїх контейнерів й охороняти їх самим? Своїми силами хлопці серед ночі витягували майно, що залишилось.»

Голова комісії Володимир Башинський відреагував: «Прикрий випадок. Мені на сьогоднішній день не зрозуміла позиція керівництва комунального ринку. Я згоден, що директор в даній ситуації на місці повинен був бути одним з перших. Перш ніж прийняти рішення по відшкодуванню збитків, нам потрібно дізнатись  заключення пожежної інспекції – причину загорання. На мій погляд, там замикання не було. Більше чим впевнений – це підпал. Я з 3 години ночі по 6-ту ранку обійшов кожен кіоск. Логічно, що де найбільше вогнище  загорання, звідти і пішов підпал, але видно, що він був з декількох сторін. До того ж, якщо б було замикання, то згоріло б максимум 1-2 найближчі контейнери.  Але робити висновки не в нашій компетенції.»

У підприємців на цей рахунок виникли кричущі запитання: «Чи буде охоронятись те майно, що залишилось, щоб люди могли хоча б якусь тисячу з того всього мати, адже вже були помічені факти мародерства? Це такий план дій, щоб змістити підприємців і змусити їх встановлювати контейнери за зразками на десятки тисяч гривень? Чому немає представників комунального підприємства, адже трапилось таке ЧП? Де поліція, яка має надати коментар?»

Заступник міського голови Григорій Олійник зауважив: «Слухи, що підприємців планують змістити – невірні. Цього не буде ні в якому разі. Навпаки, буде дано доручення допомогти відновити робочі місця, щоб там здійснювалась торгівельна діяльність.»

Підприємець, що постраждав від пожежі, розводячи руками звернувся до членів комісії: «Те, що розповідають, ніби  завтра здешевшають ліки, мені від цього легше не буде. В мене згоріло все. Підпал не підпал, від вироку легше не стане. Хто ж компенсує всі ті суми на мільйони? В нас як завжди ходять слухи – на ринок поклали око. Диму без вогню не буває.  Так, за нами закріплять місця, але будувати будемо так, як скаже базар, по їх проекту. Запишіть протокольно, щоб не зобов’язали нас до цього. Бо я буду продавати машину, щоб починати будувати, адже завтра не буде за що їсти.»

Зв’язавшись з начальником поліції, Григорій Олійник повідомив, що слідчі дії завершені в повному обсязі. Необхідні для експертизи докази вилучені. Потрібно дочекатись висновку.
На що у підприємців виникло логічне запитання: «Яка ж то робота експертів, які навіть не поспілкувались з постраждалими і не склали на місці протокол щодо вартості втраченого майна?» По спеціальному запрошенню на комісію прибув представник поліції і зазначив, що власникам майна необхідно завітати до відділку поліції з заявами і переліком збитків.

Така відповідь людей обурила, адже, чому на місці не можна було цього зробити. Підприємцям зараз не до цього… Навіть пролунало: «Ви отримуєте з наших  податків зарплату і нічого не робите аби якісно провести слідство.» Як то кажуть, в нашій країні проводять слідство, але крайніх знайти не можуть. Виникає запитання: чи взагалі ніжинська поліція зацікавлена в тому, щоб знайти дійсно винних, а не красиво відійти від істинної причини?
Але те, до чого не додумалась поліція, додумались люди і все ж таки вмовили направити слідчих на місце пригоди для складання протоколів.
Прибув на комісію і менеджер з персоналу комунального підприємства Валентин Горський, але так і не дав чіткої відповіді на запитання: чому на ринку відсутнє освітлення, яке забезпечувало б повну безпеку в нічний час?

За висновком комісії було дано відповідні вказівки та протокольно завірено:
– Реконструкцію комунального ринку проводити тільки за згодою підприємців;
– Терміново створити робочу групу по розслідуванню даного випадку;
– Дати заборону на вивіз без згоди підприємців згорілі рештки товарів.

У вечері деякі підприємці вивозили залишки згорівши торгових місць, писали заяви до міліції та думали як жити далі в місті, де звернути увагу на свої проблеми можна лише шляхом втрат і резонансу… Охоронна ж фірма «Реламакс», з якою підприємці укладали  договори пообіцяли, що забезпечать охорону цими днями, поки підприємці займатимуться ліквідацією наслідків пожежі.

Марина Волинець
Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!