Місто і регіон

Дорозі на Погребець бути | Ніжин

Ситуація з ремонтом доріг була завжди однією з найголовніших у списку проблем населених пунктів України. Її так, чи інакше намагаються вирішити, але, то через недостатнє фінансування, то через відмивання коштів, чи через недобросовісних виконавців робіт, дорожнє покриття не витримує і однієї зими. Проте, якщо десь вже почали роботи з відновлення асфальтного покриття, то деякі населені пункти можуть про це лише мріяти.

Тож саме ремонт доріг було головним питанням, яке обговорили на черговій 12 сесії Лосинівської селищної ради восьмого скликання. На засідання того дня прибуло 13 депутатів. Запрошені були депутати обласної ради Сергій Охонько ( ВО «Батьківщина»), Ірина Грозенко (Наш Край), Микола Шматок( ВО «Батьківщина»), заступник голови Ніжинської райдержадміністрації Сергій Батрак, голова райради Олег Бузун та заступник районної ради Наталія Березка, а також всі сільгоспвиробники. Голова Лосинівської ОТГ Володимир Андрієць оголосив засідання відкритим та зазначив, що на порядок денний винесено 21 питання. Засідання мало відбутись в два етапи, адже обговорення вирішення проблеми ремонту доріг державного значення, що проходять по території Лосинівської ОТГ – це не питання 5 хвилин.

«Ні для кого з вас не секрет, що комунальні дороги знаходяться в кращому стані, ніж дороги державного значення. Особливо важкий стан доріг за напрямками «Лосинівка – Погребець – Талалаївка» та «Лосинівка – Сальне – Шняківка» , а також по вулиці Київська, що проходить через Лосинівку та Носівку. По цим дорогам неодноразово надходили звершення від жителів села Погребець», – оголосив Володимир Андрієць. До цього він зачитав зміст звернень, в якому люди з відчаєм описували ситуацію, що склалась: в 2016 році на ремонт доріг в Чернігівській області були виділені кошти в сумі 20 млн. гривень, в тому числі і на дорогу до Погребця. Їх запевнили, що як тільки дозволятимуть погодні умови, ремонт буде розпочатий в першій половині 2017 року. Пройшло вже майже півроку, а зрушень немає. В зв’язку з тим, що дорога погана, рейси автобусів відмовляються їздити через Погребець. У селі багато людей похилого віку, до яких не доїжджає швидка допомога і навіть люди з маленькими дітьми зі складностями добираються до лікарні. Доведені люди до відчаю запевняють, що блокуватимуть дорогу «Ніжин – Талаївка».  Жителі вулиці Київська також звертаються відремонтувати дорогу, оскільки від пересування багатотонних вантажівок руйнуються їх будинки та господарські приміщення.

Голова ОТГ також доповів, що спілкувався з начальником Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, якого раніше просив зробити оцінку вартості ремонту дороги «Лосинівка – Погребець – Талалаївка» і «Лосинівка – Шняківка». Тоді остаточна сума ремонту не була визначена, але орієнтовно вартість склала більше 7 млн. грн. Такої суми наразі немає, проте повинні допомогти сільгоспвиробники. В розрізі цього питання Володимир Андрієць подякував їм за те, що взимку дороги не були заметені снігом, і розчищались без нагадування. В то й же час зауважив, що без їх допомоги не обійтись в фінансуванні ремонту, бо ж багатотоннажний транспорт, який ними використовується не розрахований на нинішні дороги. «Дороги мають відремонтуватись за рахунок співфінансування з державного, обласного та селищного бюджетів, а також наших сільгоспвиробників», – завершив свій виступ Володимир Миколайович.

Прокоментував ситуацію Сергій Батрак. Він зауважив, те, що стосується ціни питання, то вона може бути значно більшою. По нинішнім цінам асфальтне покриття 6 км. полотна дороги становить близько 2 млн. грн. Кілометраж вище зазначених доріг становить 11, 3 км. Звісно, таку протяжність не потрібно покривати суцільним покриттям, але необхідно хоча б 5 км. На це коштів, відповідно, не має, а тих 1 215 000 грн. не вистачить навіть для того, щоб зробити вигляд робочого процесу. На сьогоднішній день фактично єдине джерело фінансування поточного ремонту доріг – обласний бюджет. Саме завдяки обласним депутатам і було з 20 мільйонів виділених на область, направлено на Ніжинщину 1 215 000 грн., а це 2 640 кв. м. Проте, роботи не були виконані. Нашою пропозицією було розділити кошти на 1800 кв. м. дороги «Талаївка – Лосинівка», та на 800 кв. м. дороги «Стодоли – Переходівка – Лосинівка».

В ході цієї розмови заступник голови райради згадав і ситуацію зі школою в Стодолах, яку депутати не дали закрити. Хоча, за словами Сергія Батрака, хоч такий вибір і був зроблений по совісті, проте тепер потрібно думати, звідки фінансувати даний навчальний заклад. Оскільки ж туди буде їздити шкільний автобус, отже і дорогу потрібно підлатати. Такий коментар викликав обурення у присутньої на сесійному засіданні громади Погребця. З зали було чути: «Був схід села в Погребці, і представники Ніжинської райдержадміністрації тоді гарантували, що дорога буде. Що ж змінилося з тих пір?»

До обговорень приєдналися депутати обласної ради. Сергій Охонько, задав питання районному керівництву: «Чому, коли в 2016 році виділялись кошти на ремонт доріг, він так і не був зроблений? Всі говорять про погодні умови, але розпорядження було дано від червня місяця, і за пів року можна було знайти підрядника і виконати ремонт. В цьому році знову три депутати направляють кошти на ремонт лосинівської дороги через Погребець. На яких підставах, якщо депутати виділили кошти на одну дорогу, районна влада їх розподіляє на дві різні? Зрозуміло, що дорогу за ці кошти повністю не зробимо, але якщо не починати ремонт, то він ніколи й не почнеться».

Що ж до ремонту дороги до Стодол та тамтешньої школи, яку районна влада пропонувала закрити, Сергій Миколайович наголосив, що проблема шкіл, як і ФАПів, нав’язана «верхами» і спущена на «низи». Для того, щоб були гроші на фінансування, треба працювати та знаходити шляхи вирішення. І тому є в приклад ситуація, яка відбулась нещодавно у Верховній Раді, коли люди зайшли на бюджетну комісію з проханням: «Дайте життя онкохворим». Бюджет вже був роз приділений, і депутати запевняли, що коштів немає звідки взяти. Люди ж вимагали 80 млн. грн., заблокували кабінет і нікого не випускали. Тоді народні обранці оптимізували зусилля і в телефонному режимі віднайшли необхідні кошти, збалансувавши бюджет. Отже, шлях вирішення завжди є. «Тому вимагаємо, щоб кошти були повністю направлені на лосинівську дорогу , що дасть можливість більш якісно її відремонтувати, а в наступному році допомогти з дорогою громаді Стодол. Таким шляхом відремонтуємо дві дороги , а не розпорошили гроші”, – висловився  Сергій Охонько.

Ірина Грозенко та Микола Шматок також підтримали цю пропозицію. Що ж до вирішення проблеми з фінансування ОТГ, Ірина Грозенко запропонувала залучати різного роду проекти. Якщо громада на цьому погано розуміється, то можна вступити до Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, яку вона очолює.

Після того, як представники влади висловились, слово було надано сільгоспвиробникам, щодо того, чи готові вони допомогти коштами в ремонті доріг. Активно підтримав цю ідею Сергій Селютін, який запевнив що від своєї організації КСП “Агрофірма “Лосинівка ” надасть допомогу у 100 000 грн. Цю ідею підтримав і керівник «УкрАгро Розвитку» Василь Снісаренко та запропонував визначити питому вагу зайнятих земель кожного підприємства, а вже з цих даних математичним шляхом визначати допомогу.

Депутати в свою чергу, думками зійшлись на тому, що треба створити робочу групу, яка напрацює всі механізми того, як агробізнес в цьому повинен приймати участь. Повинен бути план фінансування та контролю над цим.

Вислухавши всіх, голова ОТГ Володимир Андрієць, підсумував сказане запропонувавши проголосувати за проект рішення. До його пунктів входило створення робочої групи по заключенню меморандуму з сільгоспвиробниками, щоб визначити їх дольову участь у фінансуванні, а також, направити звернення депутатів селищної ради до Ніжинської райдержадміністрації та Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, аби використати 1 215 000 на ремонт дороги «Талалаївка – Погребець – Лосинівка». Депутатами пропозиції були підтримані одноголосно.

 

Марина Волинець [metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
19.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook