Україна і світ

Дональд Трамп може спровокувати нову хвилю насильства на Близькому Сході

Господар Білого дому готується перенести американське посольство до Єрусалима і визнати древнє місто столицею Ізраїлю. Про це повідомляють джерела в Адміністрації республіканця. Проти такого рішення категорично виступає Палестинська автономія, яка вважає східну частину Єрусалима своєю і хоче там облаштувати столицю. Палестинські радикали вже навіть пригрозили відновити інтифаду.

Коли Ізраїль тільки з’явився на сучасній карті світу, наприкінці 1940 років, то йому належала лише західна частина Єрусалима. Однак, під час так званої Шестиденної війни 1967 року ізраїльтяни захопили і східну – разом із історичним Старим містом. Проте міжнародна спільнота не визнала цієї анексії – у Єрусалимі досі немає жодного іноземного посольства. І, схоже, що США під керівництвом Дональда Трампа можуть стати першою країною, яка зважиться порушити це правило.

Президент Трамп активно розмірковує над тим, коли і як перенести американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалима. Насправді США ще у 1995 році вирішили перенести своє посольство до Єрусалима. Тоді навіть ухвалили відповідний закон. Але з того часу всі американські президенти кожні півроку підписували документ, яким відкладали виконання цього акту, бо проти виступали палестинці, які погрожували вийти з переговорного процесу щодо близькосхідного врегулювання. Трамп, ставши президентом, вже раз підписував таке рішення. Його чинність збігає наступного тижня. Якщо він цього не зробить вдруге, то наслідки можуть бути катастрофічними для Близького Сходу. Палестинці уже заявили, що визнання Єрусалима столицею Ізраїлю означатиме повне руйнування мирного процесу.

Таким рішенням Сполучені штати оголошують війну палестинцям. І ми добре знаємо, що США завжди займають проізраїльську позицію. Це нерозумне рішення, – заявив представник Організації визволення Палестини Васель Абу Юсеф.

Суперечливе рішення Трампа не лише зупинить переговори між палестинцями та ізраїльтянами щодо мирного врегулювання, у регіоні може спалахнути новий виток насильства. Радикальні палестинські угруповання уже закликають відновити боротьбу за знищення Ізраїлю. Крім того, ціллю екстремістів можуть стати й американські військові та дипломати на Близькому Сході.

“Якщо Дональд Трамп таки зважиться перенести американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалима, то це рішення може мати драматичні наслідки. За даними американських спецслужб, такий крок призведе до нової хвилі насильства в регіоні, до осуду з боку арабських країн та до інших надзвичайно негативних наслідків”, – поділився політичний і військовий оглядач Ронен Бергман.

Визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та перенести туди посольство – це була одна з передвиборчих обіцянок Трампа. І тепер спонсори його кампанії з єврейських кіл вимагають виконати її. Тож одіозний республіканець вкотре став заручником своїх популістських заяв. Чи піде він цього разу у них на повідку дізнаємося вже у найближчі кілька днів.

Джерело Телеканал новини «24»
04.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook