Україна і світ

До отруєння екс-шпигуна Скрипаля може бути причетною Росія, – розслідування журналістів

До отруєння екс-шпигуна Скрипаля може бути причетною Росія, – розслідування журналістів

Цілком імовірного, що колишнього військового розвідника Сергія Скрипаля було отруєно фентанілом. Цю речовину використовували російські силовики під час штурму захопленого терористами театрального центру на Дубровці в 2002 році.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”, яке провело власне розслідування.

Як підкреслюють журналісти інформація про те, що газ на основі фентанілу ФСБ використовувала під час штурму театрального центру на Дубровці, міститься, зокрема, в офіційній відповіді спецслужби на запит очільника руху “За права людини” Льва Пономарьова.

Крім того наголошується, що сліди наркотику в зразках одягу заручників терористів, які захопили театральний центр, виявили в 2012 році фахівці науково-технологічної лабораторії британського міністерства оборони, яка розташовується у британському містечку в Солсбері — саме тут було отруєно російського полковника.

Додамо, що дія сильнодіючого синтетичного наркотика фентаніл є набагато сильнішою за дію героїну.

Нагадаємо, увечері 5 березня стало відомо, що в неділю, 4-го чила, було отруєно 66-річного колишнього військового розвідника Сергія Скрипаля, якого в 2016 році у Росії засудили за дежзраду, та 30-річну жінку, яка з ним перебувала у той момент. Обидвох знайшли на лаві в одному із торгових центрів місцечка Солсбері та вони наразі перебувають у реанімації у критичному стані.

Згодом з’ясувалося, що ще одна отруєна — Юлія Скрипаль, донька шпигуна. Офіційно про те, чим було отруєно екс-російського шпигуна не повідомлялося. Крім того, до лікарні з симптомами отруєння потрапили два британських поліцейських, які займаються розслідуванням інциденту.

Джерело Телеканал новини «24»
07.03.2018