Україна і світ

До 2020 року Росія та Китай будуть у змозі знищити супутники США, – доповідь розвідки США

До 2020 року Росія та Китай будуть у змозі знищити супутники США, – доповідь розвідки США

До 2020 року Росія та Китай розроблять протисупутникові ракети (ASAT) та інші види зброї, яка за своєю потужністю може знищувати супутники США на низькій навколоземній орбіті.

Про це йдеться у доповіді Розвідувального управління Об’єднаного штабу США, пише у статті для Infowars Біл Гертс.

Як зазначається, схожі побоювання щодо космічних можливостей РФ і КНР та загрози, яку вони несуть для Америки, раніше висловлював і директор Національної розвідки Ден Коутс.

“Ми думаємо, що Росія і Китай вважають за необхідне компенсувати будь-яку військову перевагу США, отриману за допомогою військових, цивільних або комерційних космічних систем, і тепер ці країни все частіше розглядають можливість атаки на наші супутникові системи. Обидві країни будуть продовжувати розвивати весь спектр протисупутникових видів озброєнь в якості засобу зниження військової ефективності США. Космічна зброя Росії включає в себе безліч інструментів впливу на супутники у всіх орбітальних режимах, в тому числі бортовий лазер для знищення супутників США”, – зазначив голова американської Нацрозвідки.

На думку ще одного експерта з питань космічної галузі Майкла Лістнера, загроза протисупутникової зброї не нова. Як Сполучені Штати, так і Радянський Союз розробили системи знешкодження супутників ще під час холодної війни.

“Низка критично важливих розвідувальних і військових супутників США працює на високоеліптичних орбітах – поки на такій відстані від поверхні Землі супутники перебувають у відносній безпеці, але незабаром це може змінитися. В майбутньому загрозу для таких супутників можуть нести нові види космічних ракет, лазери, електронні перешкоди і навіть невеликі маневрувальні супутники, які зможуть заважати роботі інших орбітальних супутників”, – зазначається у статті.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close