Україна і світ

До 12 мільйонів німців можуть втратити роботу через роботизацію

До 12 мільйонів німців можуть втратити роботу через роботизацію

Натомість бідніші країни переживуть менший соціальний шок через роботизацію, оскільки мають дешеву робочу силу, прогнозують дослідники.

Про це пише Der Spiegel з посиланням на дослідження американського Глобального інституту McKinsey. 3-12 мільйонів німців можуть втратити робочі місця через поширення роботів.

Загальна технологізація до 2030 року може скоротити на 24% кількість робочих годин в Німеччині. Для порівняння, у США, як вважають автори дослідження, роботи можуть забрати 23% робочого часу, у Китаї – 16%, в Індії – 9%.

Згідно з результатами дослідження, роботизація може вплинути на життя третини усього працездатного населення. Передовсім ідеться про професії офісних працівників, але також це стосується й, наприклад, слюсарів і кухарів.

До 12 мільйонів німців можуть втратити роботу через роботизацію

Однак, з іншого боку, цю проблему можуть збалансувати демографічні зміни – кількість працездатного населення до 2030 року може скоротитися на 3 мільйони осіб.

У цілому, як відзначають експерти, бідніші країни менше відчують вплив роботизації, оскільки вони мають дешевшу робочу силу і відповідно меншу потребу заміняти працівників роботами.

Джерело Телеканал новини «24»
03.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook