Місто і регіон

Дірка не в паркані, а в голові!

Дірка не в паркані, а в голові!

Навіть після виграної громадськими активістами справи судові баталії довкола наземного переходу на Ніжинському залізничному вокзалі не вщухають. Після того, як Ніжинський міськрайонний суд зобов’язав керівництво станції «Ніжин» відкрити для пасажирів наземний перехід, юристи «Укрзалізниці» подали апеляцію. А доки триває судова епопея, пасажири користуються «народним» переходом – діркою у паркані.

Більше трьох років минуло з часу закінчення масштабної реконструкції колій на Ніжинському залізничному вокзалі. Замість старої демонтованої платформи чернігівського напрямку збудували нову – низьку острівну, завдовжки 528 метрів та завширшки 7,4 метра. Окрім того, залізничники замінили рейки, насипали новий щебінь, встановили турнікети та навіси, поставили додаткові каси. Встигли навіть відремонтувати фасад будівлі.

Офіційною підставою для масштабних ремонтних робіт на станції слугувала підготовка до швидкісного руху поїздів. Через це навіть колії поклали по-новому. Дві магістралі зробили прямими, без стиків, обгородивши їх сіткою, а прохід через колії закрили для пасажирів. Відтак, аби потрапити на чернігівську платформу, пасажири змушені підніматися мостом, а швидкісних поїздів як не було, так і немає.

Наземний перехід обнесли парканом, працівники вокзалу ж відкривають його тільки людям з інвалідністю, решта змушені переходити мостом. Така незручність надзвичайно обурила активних пенсіонерів.

Активісти громадської організації «Ніжинські патріоти» подали позов до суду, у якому вимагали відкрити наземний перехід через колії 1– 4. Олександр Богдан є дитиною війни, членом громадських рад при Ніжинській міській та районній радах. Окрім пенсії, суттєвий заробіток чоловіку приносила вирощена на дачі продукція.

«Сотні людей похилого віку, таких, як я, мали дачі на Заячих Соснах. Ми там вирощували екологічно чисту продукцію, а восени в сумках та мішках привозили її електричкою в Ніжин, – розповідає пенсіонер. – Люди вивантажували сумки на зручній високій Чернігівській платформі та без проблем добиралися в місто. Це було великою допомогою в нашому нелегкому житті, – продовжує Олександр Богдан. – Після реконструкції таку можливість у нас відібрали. Не можу я з вантажем підійнятися на висоту понад 10 метрів. Із цієї причини багато моїх знайомих покинули дачі й перестали користуватись електричками».

Після трьох років судової тяганини та акцій протесту наприкінці червня Ніжинський міськрайонний суд таки ухвалив рішення на користь громади й зобов’язав ПАТ «Укрзалізниця» відкрити наземний перехід. Втім, юристи приватної компанії скористалися правом апеляції й оскаржили рішення суду першої інстанції. А доки «Укрзалізниця» відстоює право й надалі мордувати пасажирів станції «Ніжин», народ продовжує інтенсивно тягати свої торби та дітей через колії крізь дірку в паркані! І невідомо, що небезпечніше – перехід через колії в несанкціонованому місці чи смерть на вокзальному мосту від серцевого нападу. Поза сумнівом, у когось дірка не лише в паркані, а й у голові!

Віталій Назаренко, тижневик «Чернігівщина» №28 (637), 13 липня 2017 року. Фото автора

Держархів представив документальні матеріали про трагічні події Голодомору на Чернігівщині

Держархів представив документальні матеріали про трагічні події Голодомору на Чернігівщині Експонування фотодокументальної виставки «Палає пам’яті свіча», присвяченої роковинам Голодомору 1932–1933
Read More
Держархів представив документальні матеріали про трагічні події Голодомору на Чернігівщині

У “ЛНР” офіційно змінили владу

Так званий парламент ніким невизнаної "ЛНР" ухвалив відставку Ігоря Плотницького, який очолював фейкову республіку з 2014 року. Про це
Read More
У “ЛНР” офіційно змінили владу
Депутат Прилуцької районної ради організував канал збуту фальшивої валюти через країну-агресора. ФОТО

Нове обладнання для пологового сюжет НТБ

Джерело: Уездные новости 25.11.2017
Read More
Нове обладнання для пологового сюжет НТБ

На обкладинці Vogue вперше з’явилася дитина з синдромом Дауна: фото

Нідерландська версія журналу Vogue Living представила обкладинку зимового номера. На ній американська модель Аманда Бут позує зі своїм сином
Read More
На обкладинці Vogue вперше з’явилася дитина з синдромом Дауна: фото

Будько – тухлий совок, – журналістка проїхалась по “Сватах” і Зеленському

Серіал "Свати" за своїм наповненням взагалі не є українським. Крім того, сам його автор Володимир Зеленський уже був фігурантом
Read More
Будько – тухлий совок,  – журналістка проїхалась по “Сватах” і Зеленському
У Чернігові пройде «біло-синій» марш
У Чернігові відбувся «зелений» суботник. ФОТОрепортаж
[metaslider id=71402]

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: mynizhyn.com
13.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close