Місто і регіон

Депутатам довелось обирати між комунальною технікою та соціальними програмами | Ніжин

Тема розподілу коштів міського бюджету на місцеві програми була головною на засіданні сесії міськради, яке відбулося 28 лютого. І якщо до більшості пунктів даного проекту рішення у депутатів не виникало зауважень, то основну увагу було приділено виділенню 7 760 000 грн. на потреби комунальних підприємств.

Треба зазначити, що на бюджетних комісіях обговорювалась сума в 6 мільйонів, проте на останніх засіданнях розмова йшла про додаткові кошти в розмірі 1 760 000 грн. На сесії секретар міської ради Валерій Салогуб висловив пропозицію щодо вищезгаданої суми аби розподілити її на програми, які на даний час є більш важливими і невідкладними для Ніжина: 250 000 – для центральної міської лікарні на придбання матраців та білизни, 50 000 на холодильні установки для моргу, 400 000 – на установку футбольного поля зі штучним покриттям для дитячої юнацько-спортивної школи, 457 000 для завершення ремонтних робіт в стоматполіклініці, 1 000 000 – на перший етап водовідведення по вулиці Незалежності, 700 000 – для ДНЗ №21 на заходи по енергозбереженню, 17 000 для офтольмалогічного відділення на придбання лінз.

Не всі депутати погодились з такими пропозиціями, керуючись тим, що в даних питаннях є політичні домовленості. На що секретар міської ради зауважив, що визначати напрямок коштів має саме думка про створення кращих умов для ніжинців, і за додаткові кошти, які мали б піти на комунальні підприємства, можна зробити багато значимих для міста справ.
Враховуючи пропозиції депутатів міський голова Анатолій Лінник поставив на голосування даний проект рішення без змін. З 14 голосами він не був прийнятий.
Наступний крок винести на голосування Проект рішення з внесеними пропозиціями також не набрав потрібної кількості голосів.

В бурхливих розмовах погляд знову ж був прикутий до ніжинських комунальних підприємств, насамперед до КП «ВУКГ». Обласний депутат Сергій Охонько в своєму виступі зауважив, що комунальні підприємства – це зачасту «бездонні ями», куди йде половина бюджету. На підприємствах є техніка, яка працює, і щодня заробляє кошти для міського бюджету. Тому керівництво має думати про оновлення складу техніки виходячи з власного заробітку, а не тягнути все з бюджету міста. Ця система і такий формат співпраці є утопічним. Можливо тоді краще було б виходити на тендера, здавати техніку в оренду і отримувати сотні тисяч в місяць за надання тих чи інших послуг.

На це міський голова зауважив, що на сьогоднішній день можливості техніки КП «ВУКГ» плачевні, і нею не те що багато не заробиш, а й місто до ладу привести важко. Звернувся він з питанням і до начальника комунального підприємства Владислава Кормана аби дізнатись, скільки наразі підприємство отримує від виконання послуг. У відповідь отримав – близько 3 млн. грн. на рік. Продовживши тему, Сергій Охонько наголосив, що треба проаналізувати дії, які призводили до збитковості і налагоджувати роботу.

Не знайшовши спільної мови, депутати вирішили взяти перерву. Після наради на голосування знову були винесені попередні пропозиції, але вже з корективами. Потрібну суму голосів все ж таки набрав проект рішення без змін, отже комунальним підприємствам все ж таки було виділено бажану для них суму в розмірі 7 760 000 грн. Що ж до пропозицій озвучених секретарем ради на них кошти були виділені з резервного фонду. Лише завершення ремонту у стоматполіклініці було відкладено на другу половину року.
Підготувала Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!