Україна і світ

Де утискають російськомовне населення в Україні: заява Волкера

Де утискають російськомовне населення в Україні: заява Волкера

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявляє, що єдине місце, де страждає російськомовне населення України, – це територія Донбасу, де Росія здійснює агресію.

Про це він заявив на брифінгу в кулуарах зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, передає “Інтерфакс-Україна”.

На Донбасі є російськомовне населення, яке також живе по всій Україні: і в Харкові, Слов’янську, Одесі, в Києві, всюди. Єдине місце, де російськомовне населення України страждає, – це там, де втрутилася Росія, там, де Росія здійснила окупацію,
– заявив Волкер.

Волкер зазначив, якщо Росія хоче поліпшити життя російськомовного населення на Донбасі, вона повинна вивести свої війська.

Крім того, він зазначив, що Україні, можливо, необхідно подумати над тим, щоб додати співробітників на пропускних пунктах, знайти нові шляхи для доступу до пенсій для найбільш уразливого населення.

“Люди на Донбасі повинні знати, що уряд України вважає, що жителі окупованих територій є громадянами країни”, – додав спецпредставник Держдепу.

Хто такий Курт Волкер?Американський дипломат, у 2017 році був призначений спеціальним представник Державного департаменту США з питань України. Він координує зусилля Держдепу з врегулювання російсько-українського конфлікту. Позиція Волкера є наступною: “Донбас – це територія, яка була захоплена і окупована, а у випадку Криму, Росія також анексувала цю територію. Це просто неприйнятно”.

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: