Україна і світ

Давши прес-конференцію, Янукович допоможе обвинуваченню, – прокурор

Давши прес-конференцію, Янукович допоможе обвинуваченню, – прокурор

Обвинувачений у державній зраді екс-президент України Віктор Янукович своєю прес-конференцією у Москві допоможе обвинуваченню.

Про це в Оболонському райсуді Києва заявив прокурор Головної військової прокуратури ГПУ Руслан Кравченко, повідомляє “Українська правда”.

Напередодні стало відомо, що 2 березня Янукович збирається провести прес-конференцію у Москві, де планує озвучити нібито компромат на чинну українську владу.

Зазначимо, що 28 лютого розгляд справи про держзраду Януковича перенесли на 6 березня у зв’язку з тим, що на засідання не з’явилися його адвокати.

Обвинувачений Янукович допомагає стороні обвинувачення цими виступами. Авжеж ми будемо збирати інформацію щодо виступу,
– сказав прокурор Кравченко.

Він наголосив, що анонсована прес-конференція Януковича вкотре підтверджує, що обвинувачений обізнаний про хід судового процесу щодо нього, а це означає, що заочний процес є законним і не порушує прав людини.

“Заочний процес відбувається відповідно до законодавства України та європейських норм з прав людини. І жодних порушень немає, тому що однією з підстав для здійснення спеціального судового провадження є те, що обвинувачений повинен бути обізнаний щодо здійснення судового процесу щодо нього. Це (прес-конференція) і є підтвердження. Не перше”, – пояснив прокурор.

В чому полягає державна зрада Віктора Януковича? Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для “відновлення законності” в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018