Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Чорногорія обрала президента: попередні дані

Чорногорія обрала президента: попередні дані

15 квітня у Чорногорії відбулися президентські вибори. За попередніми даними, перемогу на них здобув 6-разовий прем’єр-міністр і колишній президент країни Міло Джуканович, який наразі очолює правлячу Демократичну партію соціалістів.

Відповідну інформацію оприлюднив Центр моніторингу виборів.

Так, згідно з опублікованими даними, після опрацювання 98,7% бюлетенів Джуканович набрав 53,9% голосів, що на понад 20% більше, аніж у його найближчого переслідувача Младена Бояніча (33,4%), якого підтримують декілька опозиційних партій, в тому числі проросійський “Демократичний фронт”, і якого пов’язують з Росією, щоправда сам політик виступає з проєвропейською позицію та звинувачує багаторічного лідера у спробі запровадити в країні диктатуру.

Додамо, що за решту кандидатів не проголосували і 10% виборців, а загалом за найвищу посаду у державі боролися сім кандидатів, серед яких уперше брала участь жінка – мовиться про Драгиню Вуксановіч, яку висунула опозиційна Соціал-демократична партія.

За попередніми даними, явка склала 58,6%.

Чорногорія обрала президента: попередні дані
Попередні результати президентських виборів у Чорногорії

У виборчому штабі Джукановича уже заявили про перемогу на виборах, пише ТАСС.

“Міло Джуканович —новий президент Чорногорії, другого туру виборів не буде. Після обробки 70% бюлетенів він набрав понад 54% голосів і немає підстав, що дані зміняться. Наш президент незабаром звернеться до громадян”, — зазначив голова штабу Мілош Ніколіч.

До слова, офіційний підрахунок голосів йде на сайті Державної виборчої комісії Чорногорії в режимі онлайн. Після опрацювання 22,12% бюлетенів Джуканович лідирує з результатом у 56,29%, натомість Боянич набрав 32,85%.

Остаточні дані ДВК оголосить протягом декількох днів, проте згідно з висновками спостерігачів, вони не будуть відрізнятися більш, ніж на одну соту відсотка.

Зауважимо, що президент Чорногорії обирається всенародним голосуванням на п’ятирічний термін, відтак Джуканович, який незалежно від своїх посад є лідером Чорногорії 27 років з 1991 року, стане на чолі країни в сьомий раз, а загальний термін його правління до кінця нового президентського мандату складе 32 роки.

Нагадаємо, минулого тижня пройшли парламентські вибори в Угорщині, і перемогу на них здобула права партія “Фідес” та її лідер – чинний прем’єр-міністр країни Віктор Орбан, якого втретє обрали прем’єр-міністром країни.

Джерело Телеканал новини «24»
16.04.2018