Україна і світ

Чому зросли ціни у вересні: пояснення Нацбанку

Чому зросли ціни у вересні: пояснення Нацбанку

У вересні 2018 року споживча інфляція у річному вимірі була вищою за прогнози Національного банку України за рахунок підвищення цін на пальне та базових компонентів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

“Інфляційний тиск залишається високим попри послаблення продовольчої інфляції. Високі темпи зростання цін підтримуються стійким внутрішнім попитом, швидким зростанням заробітних плат та різким подорожчанням нафти на світових ринках”, –підкреслили в Нацбанку.

Також у відомстві з посиланням на Державну службу статистики зазначили, що у місячному вимірі ціни зросли на 1.9%, що значною мірою зумовлено сезонними чинниками.

А зростання цін на сирі продукти харчування у вересні уповільнилося до 0,8%, що відповідало прогнозу НБУ.

Що таке інфляція?Інфляція – зростання загального рівня цін. У реальному житті відображається як зниження купівельної спроможності грошей – на ті ж 100 гривень купити можна менше товарів і послуг. Інфляція буває: нормальна – до 5% за рік; помірна – до 10% за рік; галопуюча – більше 10% за рік; гіперінфляція – більше 50% за місяць. Також вона може бути відкрита – яку не стримують, або подавлена (латентна) – коли держава контролює ціни.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: