Україна і світ

Чому влада боїться депортувати Саакашвілі: версія політолога

Чому влада боїться депортувати Саакашвілі: версія політолога

У перебуванні Саакашвілі в Україні фактор Луценка останній. Влада боїться депортувати лідера “Руху нових сил”, щоб не потрапити під санкції.

Таку думку сайту “24” висловив директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

Для Порошенка, говорить експерт, важливо, щоб Луценко показав, що він молодший партнер президента з політичної волі.

“Луценко начебто такий сильний і вольовий – в’язницю пройшов, депутатом був, міністром, все має, все знає, але поки не зрозуміло, що у нього може виходити. І Порошенко пропонує генпрокурору хороший об’єкт для демонстрації його волі до влади – Саакашвілі. Президент каже Луценку: Зумієш зупинити Саакашвілі, будеш поруч зі мною тисячу років”, – зазначає Небоженко.

При цьому, на переконання політолога, Саакашвілі створює загрозу для діючої влади. І питання не в особистому конфлікті двох президентів. А в тому, що центр столиці України не контролюється президентом.

Проблема не в тому, що Саакашвілі критикує Порошенка. З точки зору інвестиційної привабливості України потрібна політична стабільність. Тобто контроль центральним урядом над столицею. А в нас урядовим кварталом туди-сюди ходить людина з дивним українським прізвищем Саакашвілі. Це дуже сильний успіх Саакашвілі, і велика невдача Порошенка,
– наголошує Віктор Небоженко.

Втім, як вважає експерт, ніхто з українських чиновників не поспішає депортувати Саакашвілі. На думку Небоженка, той, хто прийме рішення про екстрадицію Саакашвілі, стане невиїзним. Тому всі бояться брати на себе відповідальність.

“Порошенко каже: якщо ми бійці, то зробіть що-небудь. А йому відповідають: а як мені завтра поїхати з сім’єю в Іспанію? Якщо Луценко розчерком пера викине Саакашвілі з України, то завтра його не пустять на Сейшели. Захід кожному з них загрожує санкціями, якщо вони щось зроблять із Саакашвілі. Сьогодні Луценко виставить Саакашвілі, а завтра йому треба буде їхати на нараду до Відня або Лондон щодо повернення вкрадених грошей, а йому просто не дадуть візу”, – наголосив Небоженко.

Нагадаємо, 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною відмову Державної міграційної служби надати статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту, екс-президентові Грузії Міхеїлу Саакашвілі. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в випадку, якщо лідерові “Руху нових сил” Міхеїлові Саакашвілі буде відмовлено у політичному притулку в Україні, політик отримає можливість на добровільну або примусову депортацію в обрану ним країну.

Саакашвілі у відповідь заявив: “Це раптом не той генпрокурор, який з трибуни звинуватив мене у держперевороті за завданням Путіна і мультфільми показував!? Після того як у них вся “справа” луснула, в Грузію мене зібралися відправляти, виявляється”.

Чим відомий Міхеїл Саакашвілі? Президент Грузії з 2004 по 2007 рік і з 2008 по 2013 рік. У 2015 році отримав громадянство України і очолював Одеську облдержадміністрацію до 2016 року. У 2017 році Саакашвілі був позбавлений громадянства України “через недостовірні дані, наведені при його отриманні”. За іншою інформацією, причиною позбавлення громадянства став конфлікт Саакашвілі з Президентом України Петром Порошенком.

Джерело Телеканал новини «24»
10.02.2018

Facebook
Close