Україна і світ

Чому у Кремлі не буде перевороту: пояснення екс-депутата Думи

Чому у Кремлі не буде перевороту: пояснення екс-депутата Думи

Найближчим часом у Кремлі не буде перевороту, оскільки поки в Росії немає альтернативи Путіну. Крім того, тутешня опозиція поки таку альтернативу не створила та не має бажання створювати, а якщо і створить, то суспільство її не сприйме.

Таку думку висловив колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов, передає “Главред”.

За його словами, очікувати на переворот у Кремлі найближчим часом не варто, оскільки явна альтернатива Путіну поки є непомітною. Водночас він зауважив, що російська опозиція не має бажання створювати таку альтернативу.

“Будь-який переворот, тим більше, революція, є можливими тільки тоді, коли є явна помітна та зрозуміла альтернатива тим, хто його здійснює, однак наразі таке не спостерігається”, – переконує політик.

За його словами, колосальною проблемою російської опозиції є нездатність і навіть небажання подібну альтернативу створити.

І корінь цієї проблеми полягає у тому, що альтернатива, яка була б добре сприйнятою суспільством, лежить або на галявині “лівих” сил, або націоналістичних. А альтернатива, яку б хотіли еліти, що перебувають у оточенні Путіна, що є тими частинами, які підтримують несистемну опозицію, – це альтернатива неоліберальна, яку суспільство навряд чи буде готовим підтримати,
– вважає колишній російський депутат.

У зв’язку з вищевикладеним він навів “класичний приклад” – ситуація з пенсійною реформою, коли те, що зробив Путін, це було саме тим, до чого закликав такий видний російський опозиціонер Олексій Навальний у програмі своєї незареєстрованої партії та під час виборів на посаду мера Москви.

“Однак зараз, коли з цієї ж ініціативою вийшов Путін, Навальний тут же розвернувся на 180 градусів і почав це критикувати. Люди все це бачать, і тому не хочуть повернутися в ситуацію 90-х років або потрапити в ту ситуацію, яка зараз є в Україні, коли політична думка підганяється під одномоментні інтереси за рахунок більшості населення”, – констатував Пономарьов.

Джерело Телеканал новини «24»
14.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: