Україна і світ

Чому санітарні машини “Богдан” ламаються упродовж місяця: пояснення виробника

Санітарні автомобілі “Богдан”, які військовим ще торік особисто передавав президент, виявилися неякісними. Принаймні про це говорять народні депутати. Нещодавно Оксана Корчинська з трибуни парламенту заявила, що машини не варті тих грошей, що за них дають.

“У нас зайшло на фронт 50 автомобілів, половина зупинилася упродовж перших місяців. Це автомобілі, які коштували 30 тисяч євро”, – зазначила народний депутат “Радикальної партії” Оксана Корчинська.

Депутат розповідала про санітарні машини “Богдан”, яким ще півроку тому всі так раділи. Авто збирають у Черкасах на базі китайського позашляховика, і, за словами народних обранців, на передовій машина випробовування не пройшла. Самі ж армійці, які працюють на нових санітарках, дещо іншої думки, бо раніше їм доводилося працювати на радянських “таблетках”.

За словами медиків у зоні АТО, кунг “Богдана” не облаштований автономним опаленням. Через це всередині прохолодно. А це, пояснюють медики, дуже важливо при евакуації ,адже поранені через втрату крові мерзнуть. Прогріти авто можна лише від двигуна.

Керівництво Збройних Сил зауваження з передової збирає в один список. Шукають компроміс з виробником, щоб продовжити поставки нових санітарних автомобілів. З поточним ремонтом зламаних, кажуть військові, проблем не виникало. Наголошують, депутати перебільшують.

Несправні наразі 4 автомобілі, один із них вийшов з ладу внаслідок ведення бойових дій. Три автомобілі зараз мають поломки, два із них ремонтуються в сервісному центрі і один в очікуванні ремонту,
– пояснив офіцер Головного військово-медичного управління ЗСУ Володимир Осіпов.

Чи доведеться за ремонт цих машин доплатити, поки вирішується, розповідають у корпорації “Богдан”, адже кілька автомобілів повернули з негарантійними поломками. Аби в майбутньому подібних ситуацій не виникало, виробник планує проводити навчальні курси для військових.

“Причини поломки – якість палива і неефективне, місцями неправильне використання тих або інших витратних матеріалів.Люди звикли їздити на “таблетках”, там бензинний двигун, зовсім інша методика проведення техобслуговування

Якщо ж “Богдан” виправить виявлені недоліки, то цього року планують закупити ще сотню таких санітарних машин. Утім чи стане авто основним транспортом в ЗСУ? Армія досі не визначилася на чому їздитиме. В Міноборони це обговорюють. Тож поки потреби військових закривають різні моделі волонтерських машин.

Джерело Телеканал новини «24»
11.02.2018

Facebook
Close