Україна і світ

Чому Розенблат і Мартиненко відвідували Адміністрацію Президента

Чому Розенблат і Мартиненко відвідували Адміністрацію Президента

Фігуранти розслідування НАБУ Микола Мартиненко та Борислав Розенблат ходять на зустрічі до Адміністрації Президента.

Це зафіксували журналісти програми “Схеми” (спільного проекту Радіо Свобода та каналу “UA:Перший”) у спецрепортажі “Всі дороги ведуть в Адміністрацію Президента”.

Так, зокрема, 1 грудня у супроводі охоронця на Банкову прийшов колишній народний депутат від “Народного фронту” Микола Мартиненко, якого НАБУ підозрює у розтраті коштів держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”. Біля офісу президента він відмовився розповідати журналістам про мету свого візиту.

Через три дні після відвідин Адміністрації Президента у Мартиненка був суд. Захист колишнього депутата просив скасувати його обов’язок – здати на зберігання свої закордонні паспорти. Зрештою, Солом’янський райсуд Києва виключив цю умову і повернув Мартиненку документи для виїзду за кордон.

Інший фігурант розслідування НАБУ, який навідувався на Банкову і якого зафіксували журналісти, – народний депутат Борислав Розенблат. Він є підозрюваним у так званій “бурштиновій справі”. Антикорупційне бюро оприлюднило відео, на якому він розповідав, як може посприяти за винагороду реєстрації законопроект щодо видобутку бурштину в інтересах приватної компанії.

Чому Розенблат і Мартиненко відвідували Адміністрацію Президента

Борислав Розенблат відвідував Банкову

“Схеми” помітили Розенблата біля Адміністрації Президента 10 листопада. У коментарі журналістам він підтвердив, що прийшов сюди саме у своїй справі.

Дізнаюся, як там моя заява про захист моїх конституційних прав. Проти мене вчинили злочин працівники НАБУ, я про це заявляв з трибуни Верховної Ради України. Я писав заяву на ім’я Президента. Прошу захисту своїх конституційних прав. Він (президент – ред.), як гарант Конституції, повинен захистити. Був незаконний обшук у мене в літаку, затримання. І взагалі ця справа, яка ведеться проти мене, антиконституційна,
– пояснив Борислав Розенблат.

Адміністрація Президента у відповідь на запит “Схем” з проханням пояснити мету візиту Миколи Мартиненка і Борислава Розенблата та повідомити, з ким саме вони там зустрічалися, відповіла, що “відомості про відвідувачів містять персональні дані, які віднесені до інформації з обмеженим доступом”.

Провівши кілька місяців біля Адміністрації Президента, знімальна група програми “Схеми” зафіксувала у своєму розслідуванні “Всі дороги ведуть в АП”, що до офісу Порошенка приходять народні депутати, фігуранти розслідувань НАБУ, новопризначений суддя Верховного суду, бізнесмени та очільники силових відомств.

Джерело Телеканал новини «24»
08.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook