Україна і світ

Чому ГПУ не знайшла доказів причетності Бойка до скандальних схем з вишками

За словами Юрія Луценка, Генпрокуратура не знайшла достатньо доказів для підтвердження участі у корупційній схемі Юрія Бойка, міністра палива та енергетики часів Януковича, а тепер народного депутата Опоблоку. Відтак, підстав для арешту нардепа – недостатньо.

Історія з вишками бойка почалась ще 2011, коли Чорноморнафтогаз, через ряд офшорних посередників, за 400 мільйонів доларів купив дві газодобувні вишки. Першим корупцію в цій історії тоді запідозрив головний редактор сайту “Наші Гроші” Олекса Шалайський. Міністром енергетики в ті часи був Юрій Бойко.

На думку розслідувача, провернути таку оборудку без участі міністра було не можливо. Тому справу й назвали однойменно – “Вишки Бойка”. Та схема була на стільки заплутаною і складною, що достеменно з’ясувати всіх учасників схеми було неможливо.

Першим, хто міг дати ті самі цінні покази був затриманий керівник Чорноморнафтогазу Олександр Кацуба. Та хоч він і підписував документи, провину прокуратура так і не довела. Після гучних заяв і нульової діяльності ГПУ, резонансна справа почала припадати пилом, а ж поки “АльДжаЗіра” не опублікували секретне рішення Краматорського суду у справі конфіскації грошей Януковича.

Там і знову згадали про вишки Бойка. Тільки тепер, поруч із газовими вишками фігурував ще й український “ВернумБанк”, який тісно пов’язують із втікачем Арбузовим. ГПУ не довго думаючи взялось за цю організацію. Навіть оголосили підозри керівникам банку. Та суд не повірив доводам ГПУ і всіх відпустив додому. Те, що вину скинули на “ВернумБанк” схоже на відволікання уваги.

Експерти кажуть, цю справу скоріш за все тягнутимуть до президентських виборів. Бо навіть провести процедуру оцінки вартості вишок, прокурори не зможуть. Конструкції, ще в 2014-му році вкрали росіяни і віддавати не збираються. А причетність нового фігуранта – це інструмент, щоб в чергове нагадати, що ГПУ все ж працює.

Більше – дивіться в сюжеті.

Джерело Телеканал новини «24»
02.02.2018

Facebook
Close