Місто і регіон

Чи запрацює у Ніжині «Розумна Рада» за третину мільйона | Ніжин

Всі прекрасно розуміють, що ХХІ століття – епоха автоматизації та комп’ютеризації. Усе можна дізнатися в Інтернеті. Багато чого за людину здатен зробити штучний інтелект. Зараз уже важко уявити наше життя без смартфонів, планшетів, ПК та інших високотехнологічних речей.

Із лютого 2016-го, згідно із Законом «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо поіменних голосувань)», депутати всіх місцевих рад повинні голосувати поіменно, аби виборці знали як їхні представники в органах місцевого самоврядування підтримують ті чи інші рішення. Проте для обранців громади Ніжина це перетворилося на армійську перекличку. На сесіях міський голова зачитує прізвища депутатів, а ті, в свою чергу, говорять «за», «проти», «утримався» чи «не голосував». Така процедура значно подовжила тривалість сесійних засідань, а багаторазове повторення депутатських прізвищ, відверто кажучи, починає потроху набридати. Однак із будь-якої ситуації є вихід.

Тож 20 квітня у стінах Ніжинської міської ради на засіданні постійної депутатської комісії з бюджетних питань відбулась презентація системи електронного голосування «Розумна Рада».

«Встановлення системи електронного голосування «Розумна рада» в сесійній залі Ніжинської міської ради» – така назва проекту, який можливо скоро буде реалізовано. Що він дасть місту? Впровадження системи «Розумна рада» дозволить здійснювати: електронну реєстрацію депутатів, членів виконавчого комітету, запрошених на сесію та виведення цих даних на планшети депутатів і LED-монітори; виведення на планшети депутатів та LED-монітори порядку денного (основного, додаткового), регламенту роботи сесії, проектів рішень, результатів голосування, додаткової інформації тощо; електронну реєстрацію депутатів міської ради на виступ, автоматичне створення черги на виступ, звукову фіксацію виступу та виведення цих даних на планшети депутатів і LED-монітори; голосування депутатів у сесійній залі через систему «Розумна рада» з фіксацією результатів голосування (поіменно, пофракційно, відкрито, таємно) та виведення цих даних на планшети депутатів і LED-монітори; формування протоколів засідань (сесії, постійних депутатських комісій, виконкому), ухвалених рішень (сесії, виконкому), порядку денного за результатами проведених засідань та виведення їх на друк; викладення даних засідань на Інтернет-ресурси (підготовка матеріалів для оприлюднення на офіційному сайті міської ради); архівацію всіх даних засідань сесій, спільних засідань депутатських комісій та засідань виконкому, звуковий запис проведення засідань; скорочення процедурних витрат часу для підготовки та проведення сесій, засідань депутатських комісій, засідань виконавчого комітету; автоматичне інформування депутатів про графік засідань та їх порядок денний, внесення змін та доповнень у процесі засідання; створення електронної приймальні депутата (перегляд інформації про депутата, його суспільну діяльність та активність), де він також зможе здійснювати прийом звернень, інформувати громадян, публікувати депутатські звернення та запити тощо. Все це дасть громаді змогу моніторити та аналізувати діяльність своїх обранців. Крім того, планується на кожному робочому місці депутата встановити мікрофон, завдяки чому можна буде виступати не виходячи за трибуну.

До проекту «Розумні міста» долучилися 9 міст України, в тому числі і Ніжин. Аналог подібної системи голосування функціонує у Чернігівській обласній раді, та вже в Прилуках, тож ніжинцям є у кого переймати досвід.

Для того, аби запрацювала «Розумна рада» у Ніжині , необхідно придбати програмний комплекс. Що включає в себе: основний модуль «Підготовка сесії + Голосування», модуль «Запис на виступ», модуль «Кабінет депутата», модуль «Презентація», модуль «Керування мікрофонами для виступів депутатів», модуль «Аудіо стенограма». Отже повна вартість складає 326 838 грн.

Звісно у депутатів виникло чимало питань щодо цього проекту. Зокрема їх цікавила система захисту та нюанси того, як уникнути махінацій в ході голосування, адже техніку з нинішнім прогресом не так вже й складно обманути. Проте, координатори проекту заспокоїли, зазначивши, що досі нарікань не було, а отже приводу для хвилювань не має. Останнє слово буде за рішенням сесії.   

Джерело: Нежатин

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close