Місто і регіон

Чи вивісять у Ніжині білоруський прапор волі | Ніжин

Від народного депутата України Ігоря Гузя на ім’я ніжинського міського голови Анатолія Лінника надійшов лист, у якому йдеться, що  25 березня відзначатиметься  свідомими білорусами, їхне  головне національне свято День проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки, або ще як там кажуть –  День Волі.

Символом БНР є – герб «Погоня» і біло-червоно-білий прапор (історичний національний стяг країни, використовується демократичними силами, як символ опозиції). Під цим прапором у 2014 білоруські добровольці захищали Україну на сході. Тож народний депутат просить у знак солідарності з Білоруським народом розмістити прапор Білоруської Народної Республіки, 25 березня, на будівлі Ніжинської міської ради.

Цього листа зачитано сьогодні, 16 березня,  на черговому засіданні виконкому. Виникла дискусія: на адміністративній будівлі мають висіти прапори державного значення, а біло-червоно-білий прапор – не є таким, але і не підтримати білорусів не можна.  Тому, як варіант –  його розмістити на щоглі  поряд встановлених прапорів Євросоюзу  та  Ніжина. Все ж  члени виконкому не погодили листа, а взяли до відома. Хочуть, аби з цього приводу була юридична оцінка.

Тетяна Марченко

Довідково: Прапор Білорусі (біл. Сцяг Беларусі, біл. тарашк. Сьцяг Беларусі) — національний символ Республіки Білорусь, що являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням висоти до довжини 1:2 та та складається з двох горизонтальних смуг червоного та зеленого кольорів[1]. Ширина верхньої червоної смуги становить ⅔ ширини прапора, нижньої зеленої — ⅓ ширини національного знамена[1][2]. З боку древка на прапорі розміщено вертикальну білу смугу з білоруським національним орнаментом червоного кольору, ширина якого дорівнює 1/9 довжини стяга[1][2].

Сучасний прапор країни був прийнятий на референдумі 14 травня 1995 року і затверджений 7 червня того ж року Указом Президента Олександра Лукашенка. За основу сучасного прапора Білорусі взято прапор Білоруської РСР зразка 1951 року, з якого було прибрано зірку та серп з молотом, а також інвертовано національний орнамент (був білий на червоному тлі, став червоний на білому тлі).

Білорусь — єдина держава пострадянського простору, що взяла за основу власних національних символів символіку союзної республіки.

Історичним національним стягом країни є біло-червоно-біле полотнище, що слугувало символом Білоруської Народної Республіки у 19181919 роках та сучасної Республіки Білорусь у 19911995 роках.


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!