Україна і світ

Чи варто забороняти російську в школах: думка письменника

Чи варто забороняти російську в школах: думка письменника

Україна в мовному плані – ліберальна держава, цим ми багаті і універсальні. Тему заборони викладання російської мови може використовувати одна з партій, як елемент підготовки до виборів.

Таку думку сайту “24” висловив політичний експерт, письменник Володимир Цибулько.

“В Україні найбільшу шкоду національній справі наносили якісь гіпернаціоналісти, які хочуть масло перемаслити, сіль пересолити і бути більшими католиками, ніж Папа Римський. Спроба радикалізації мовної теми може бути з якоюсь політичною метою. Або, щоб спровокувати населення на тлі закону про реінтеграцію Донбасу, аби відбити бажання повертатися до України. Хоча російська окупація так виснажила людей, що вони за російську мову вже не чіплятимуться”, – переконаний Володимир Цибулько.

Як зауважує політолог, у приватних навчальних закладах викладання може відбуватися будь-якою мовою з обов’язковим вивченням державної. Загалом, вивчати російську мову останнім часом мало охочих, тому що на ній лежить моральний штамп окупації. Навіть ЗНО з російської мови скасували, тому що мало охочих.

За словами експерта, щоб українська мова ставала популярною, повинна бути побутова мода на українське. Це, зокрема, українська кухня, етика, що роблять більш українізаційну справу, ніж постанови чи укази.

Щодо української мови повинен бути комплекс заходів. Коли українське – це престижно і необхідно для перспективи. Українське – це морально чистіше, ніж те, що пов’язане з окупацією. А російська мова є прямою асоціацією з окупантом. За українську мову людей на окупованих територіях знищували. І моральну вину доведеться розділяти ідеологам і апологетам “русского міра”,
– наголосив Володимир Цибулько.

Нагадаємо, президента Петра Порошенка закликали внести зміни до закону про освіту, а саме заборонити обов’язкове вивчення російської мови у навчальних закладах країни. Відповідна петиція з’явилася в реєстрі електронних петицій на офіційному сайті українського очільника.

Джерело Телеканал новини «24»
11.02.2018

Facebook
Close