Новини Чернігова

Чи потрібно міській владі Ніжина безпечне місто? ФОТО

Чи потрібно міській владі Ніжина безпечне місто? ФОТО

Вандалізм для Ніжина став вже не просто проблемою, нині – це постійне явище, яке з кожним днем, здається, набирає обертів.

Лише за січень місяць було зафіксовано більше п’яти таких випадків, повідомляє Нежатин.

Причиною набирання обертів вандалізму у Ніжині є розуміння злочинців, що за це їх не притягнуть до відповідальності. Адже фіксації порушень у місті не існує.

Панацеєю від вище зазначеного може стати втілення у Ніжині програми «Безпечне Місто» від компанії «Huawei», яка дасть можливість встановити відеокамери та програмне забезпечення, котре б розпізнавало у реальному часі людей, аналізувало автопотік, пасажиропотік та зникнення і псування предметів, тим самим, контролюючи ситуацію в місті.

А нинішня система відеоспостереження в Ніжині не є ефективною. Якщо у місті щось трапляється, то виявити правопорушників можна тільки переглядаючи відеозаписи з усіх камер в Ніжині по черзі. Це, як правило, займає багато часу, а отже можна втратити слід зловмисника.

З такою метою, депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько продовжує налагоджувати зв’язки з представниками компанії «Huawei» в Україні.

Першим кроком у цьому напрямку стало підписання в грудні місяці минулого року секретарем Ніжинської міської ради Валерієм Салогубом, за дорученням депутатів міської ради, меморандуму про співпрацю міста Ніжина з компанією «Huawei» задля участі у пілотному проекті «Розумний і безпечний Ніжин – 2020». З тих пір пройшло два місяці, але міська влада не проявила жодного інтересу до виконання умов Меморандуму.

2-го лютого Сергій Охонько вирушив до Києва на переговори з керівництвом компанії «Huawei», аби зробити черговий крок у реалізації Меморандуму.

Результатами зустрічі депутат поділився з журналістами сайту «Нежатин».

Так, за його словами метою візиту було вирішення технічних питань.

«Китайці – лідери по впровадженню «Smart City» у світі. Програма «Безпечне Місто» дасть можливість встановити відеокамери та програмне забезпечення у Ніжині та відслідковувати ситуацію в ньому. На даний час встановлені відеокамери малоефективні, але їх можливо приєднати до майбутньої системи. Це б зменшило правопорушення та акти вандалізму», – завуважив Сергій Охонько.

Депутат також додав про ймовірну вірогідність, що міській владі і цей проект буде не потрібен, адже за два місяці міська влада не проявила жодного інтересу до виконання умов Меморандуму.

Чи потрібно міській владі Ніжина безпечне місто? ФОТО

«Хотів би нагадати, що безпека міста – це є одним з ключових критеріїв інвестиційної привабливості Ніжина. А це нові робочі місця, збільшення надходжень у бюджет, з якого і ремонтуються школи, дитячі садочки, дороги та інші об’єкти інфраструктури. Та й збереження пам’ятників, комунальних об’єктів – це теж вагомий внесок в збереження бюджетних коштів. Я вже не говорю про людські життя», – зазначив Сергій Охонько.

Автор – Марина Волинець

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
04.02.2018

Facebook