Місто і регіон

Чи підтримали ніжинські депутати звернення до вищих органів влади щодо блокади на Донбасі | Ніжин

Сьогодні, 16 березня у Ніжині відбулась позачергова сесія міськради на порядок денний якої було винесено лише одне питання «Про ситуацію в країні». Нагадаємо, що 13 березня в результаті силового розгону блокадників на Донбасі  на «16 редуті», що у селі Щербинівка на Донеччині пропав зв’язок із трьома депутатами Ніжинської міськради: Констянтином Смалієм, Юрієм Галатою та Олександром Ющенком.

 На початку сесійного засідання було зареєстровано 22 депутати.

В першу чергу міський голова Анатолій Лінник привітав чоловіків,  які повернулись цілими і неушкодженими, далі ж перейшли до обговорення ситуації.

Першим висловився Констянтин Смалій і у своєму звернені зауважив, що хоч ввечері того дня був страх, адже не було жодного зв’язку, то під ранок вже було зрозуміло – про цей випадок знає вся країна. «Не хочу, щоб сьогодні говорили з точки зору політики і партій, не вважали це за піар. Давайте разом,  з людської точки зору  поглянемо на ту ситуацію, яка трапилась в країні. За півгодини до нашого від’їзду  до нас прийшли люди в формі, балаклавах, показали корінець СБУ.  Обійшли весь редут. Пішли на кухню, їх там покормили. Вони подивились зброю, їм показали дозвіл на неї. Попрощались з ними, сказали, що зараз їдемо додому.  Через 10 хвилин трапився розгон. Це було так цинічно. Цього не повинно бути в правовій державі», – розповів депутат.

Сово було надано і волонтеру Сергію Козієнку, який також потрапив під розгон блокадників. «Все трапилось зненацька. Я вважаю,  що це безпрециндентний  випадок, який підтвердив, яка влада в Україні – злочинна. Для них закон не писаний, якщо за усним наказом будь-яку людину можуть втоптати в багнюку, схватити, вілупцювати, позабирати речі без опису і протоколу. Вважаю – це потрібно припинити зараз всім разом», – висловився волонтер.

Висловився і Юрій Галата: «Сергій багато не сказав у своєму вислові, особливо по відношенню  до нацгвардії. Вони ніби шакали. Нелюди, як той «Беркут» на Майдані, який добивав  людей, бив студентів. Пам’ятаю там дідуся з Сум, якому 60 років. Пройшов  не один Майдан, мав активну життєву позицію. Його взяли і поставили на коліна, облили нецензурними словами.  Так от, хочу звернутись до президента: «Ви Петро батькович –  свиня. Вас люди приведи до такої посади, ті діди стояли за Вас. Захищали, можна сказати Ваш бізнес. Як Ви зараз відноситесь до атошників? Багато хто не  розуміє реальної проблеми в країні. Скоро її може очікувати війна з Порошенком. Всі атошники заряжені і готові до всього».

Свою думку висловив і Іван Коробка: «Я глибоко поважаю всіх хлопців. Але я розповім іншу ситуацію. Спілкувався з рідними, які проживають на Харківщині,  де знаходиться теплова станція, одна з найбільших в Україні. Там люди живуть завдяки цьому підприємству.  І от відсьогодні вона зупинена на літній період.  Тож важко сказати, блокада вугляр в інтересах країни, чи ні. Треба шукати компроміс. Кажу в очі, що не підтримую Ваше звернення.»

Після чого не стримався і Анатолій Сліпак: «Давайте поглянемо  на поведінку влади. Ми бачимо, що реальною владою Країни є олігархи, яким плювати на Україну. Війна гібридна. Завдяки нам війна Росії дістається дешевше. Що влада зробила в напрямку аби припинити війну. А прийде час, не вийде відсидітись, тим, хто цього хоче, адже це може торкнутись кожного.»

Після таких обговорень депутатами було вирішено, враховуючи не повний склад ради, створити робочу групу до якої входитиме по одному представнику від кожної політичної партії, і скласти  текст звернення потім винісши його на голосування. Була оголошена перерва.

Працювала робоча група майже три години, адже були різні погляди на деякі обставини ситуації. Проте, депутатам все ж таки вдалось сформувати звернення адресоване Президенту України, Кабміну та Верховній Раді. Його зміст полягав у наступному:

 

«Ми, депутати Ніжинської міської ради, глибоко занепокоєні загостренням ситуації та розвитком подій навколо блокувальних акцій, що проводяться активістами. Вважаємо, що застосування силових сценаріїв всіма сторонами є неприпустимим і може призвести до непрогнозованих наслідків, якими можуть скористатися внутрішні та зовнішні вороги України. Підтримуємо рішення РНБО від 15.03.2017 року та закликаємо до його неухильного виконання до повного звільнення тимчасово окупованих територій України.
Зважаючи на викладене, Ніжинська міська рада вимагає:
– визнати Російську Федераціюокупантом та заборонити торгівлю з тимчасово окупованими територіями на рівні Закону України;
– провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на території України;
– створити у Верховній Раді України тимчасову слідчу комісію з неупередженого та публічного розслідування подій, які відбулись 13.03.2017 року в районі станції Кривий Торець;
– недопущення будь-яких спроб застосування силових методів; ухвалення Закону України про тимчасово окуповані території та затвердження стратегії відновлення територіальної цілісності України;
– вважати пріоритетом питання звільнення полонених.
Слава Україні!»

Дане звернення підтримало 22 депутати із 23 присутніх. 1 утримався.

Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!