Україна і світ

Чи насправді “здача” Криму була свідомим рішенням міністрів

Сьогодні, 7 лютого, в Оболонському райсуді Києва продовжили розгляд справи колишнього президента Віктора Януковича, якого підозрюють у держзраді. Не обійшлося без гучних заяв та обвинувачень. Зокрема, мова зайшла про “здачу” Криму.

Віталій Сердюк у своєму Facebook оприлюднив протокол допиту екс-виконувача обов’язків Міністра оборони Ігоря Тенюха. Там адмірал називає фактичну дату здачі Криму російським загарбникам – 23 березня 2014 року. Буцімто на засіданні РНБО сам Тенюх хотів іти на прорив, проте опозиційну позицію зайняли Сергій Пашинський та Степан Полторак. Перший сказав, що Тенюх просто хоче війни, другий же запропонував виводити підрозділи Національної гвардії.

Сьогодні, 7 лютого, на допиті у справі Януковича Тенюх підтвердив заяву адвоката екс-президента України.

Мова про 2014 рік, саме тоді вирішували чи давати відпір чи чекати, поки “зелені чоловічки” підуть геть. Щоправда, нині Полторак на таку заяву реагує різко. Каже, що ніяких рішень не приймав і був лише виконуючим обов’язки голови Нацгвардії. Проте, сили все ж вийшли.

Всі військові частини Національної гвардії з Криму вийшли на своїй техніці, з прапорами. З озброєнням і звичайно, з технікою. І звинувачувати когось у цьому, на моє переконання, це ганьба для тих, хто це робить,
– повідомив Міністр оборони України Степан Полторак.

Сергій Пашинський взагалі заперечив суть дискусії. Він зауважив, що Тенюх навпаки просив вирішувати все мирним шляхом. Також він зачитав витримку з протоколу засідання.

“Я просто процитую Міністра оборони, який несе пряму відповідальність за боєздатність, та доповім що він тоді говорив: “Є прохання, щоб не було прямого військового контакту. На сьогодні у нас немає армії, вона системно знищувалась Януковичем і його оточенням під керівництвом російських спецслужб. По всій країні бойове військове угрупування налічує біля 5 тисяч військовослужбовців”. У нього було таке прохання. Проте виникає запитання: чому”, – наголосив член РНБО Сергій Пашинський.

Хто все ж прийняв рішення “здати” Крим Москві ще доведеться встановити. Наразі є лише слова одних посадовців проти інших. Проте, відкриті засідання по справі Януковича проливають нове світло на війну, її початок та ймовірну зраду.

Джерело Телеканал новини «24»
07.02.2018

Facebook
Close