Місто і регіон

Чи можуть звільнити з роботи учасника АТО після спливання терміну його відсутності 1 рік | Ніжин

У правових питаннях допоможе розібратися юрист

– Причини відсутності працівника на робочому місці не можуть вважатися неповажними доти, поки не буде встановлено справжню причину його відсутності після закінчення річного строку з моменту мобілізації. Тому перед тим як роботодавець вирішив звільнити співробітника, який проходив військову службу під час мобілізації та не з’явився на роботу після закінчення одного року з моменту мобілізації, спочатку необхідно з’ясувати причини його відсутності, перш ніж його звільняти, оскільки даний працівник може перебувати в полоні, на тривалому лікуванні після поранення тощо. Роботодавцю бажано звернутися за інформацією до родичів, військкомату, в якому відбувався призов працівника, військової частини і т. д., а саме вжити всіх можливих заходів щодо пошуку працівника, оскільки трудовим законодавством не передбачено можливості припинення трудового договору із працівником на підставі тривалої відсутності на роботі з невідомих причин, – стверджує адвокат Даніель Олару.

Ураховуючи, що компенсації з Державного бюджету України підлягає середній заробіток працівника лише протягом року з моменту його мобілізації, то після закінчення граничного строку рекомендується видати наказ про припинення нарахування та виплати призваному на військову службу працівнику середнього заробітку.

Уляна ДЕЛІКАТНА

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!