Україна і світ

Чи готові українці до обов’язкового сортування сміття з початку нового року

З нового року країна зобов’язалася сортувати сміття: “ховатимуть” тільки залишок. Про це зазначено в нормі закону “про відходи”, яка набере чинності 1 січня.

Сьогодні не більше 5% українців сортують сміття, зазначають експерти. Кажуть: люди не розуміють, навіщо це потрібно та, власне, як це робити. Але роздільне збирання відходів впроваджують в понад 750 населених пунктах. Та з нового року це робитимуть усюди, без виключення – так говорить норма закону “про сміття”.

Ми вирішили дізнатися, чи готові до цього в Одесі. Втім, у прес-службі міської ради на це запитання нам не відповіли. Мовляв, ще є цілий місяць. Активісти заявили, що місто зовсім не готове.

А як саме виконуватиметься норма – вирішує керівництво на місцях. Держава пропонує європейський принцип “забруднювач платить”. Щороку в Україні викидають понад 11 мільйонів тонн побутових відходів, які ховають на тисячах сміттєзвалищ і полігонів площею понад 9 тисяч гектарів.

Щоб вирішити, як саме працюватиме норма, чиновники мають 1 місяць. В іншому ж випадку – їм світить штраф. Гроші заплатять і українці, які не сортуватимуть сміття.

Джерело Телеканал новини «24»
30.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook