Новини Чернігова

Чернігівський екс-архітектор вигадав власний метод створення картин

Чернігівський екс-архітектор вигадав власний метод створення картин

Звірі, які наче от-от зійдуть із картин, й оригінальне застосування звичайного каміння. Неймовірну красу створює 65-річний Микола Мазур. Свого часу чоловік працював головним архітектором Чернігівського району. Був першим автором проекту Кордівки.

Після закінчення своєї професійної діяльності Микола Мазур творчості не полишив – зацікавився створенням об’ємних картин.

Митець працює за власним унікальним методом, який йому… наснився. Микола Мазур назвав його «рельєфна художня пластика».

«Я змішав дрібну тирсу від деревини, клей ПВА та фібру (скловолокно). Вийшла пластична маса – як пластилін. Того ж дня я створив картину з об’ємними зображенням троянд», – ділиться власним досвідом Микола Мазур.

Його роботи – це поєднання живопису і скульптури. Чоловік полюбляє анімалістичний стиль (зображення тварин), адже сам завзятий мисливець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співи, майстер-класи та дитячі малюнки: в Чернігові стартував фестиваль-конкурс «Різдво Христове славимо»

Є у майстра й інші сюжети – пейзажі та портрети. Колись Микола Мазур зобразив навіть співочого ректора Михайла Поплавського.

Митця постійно запрошують презентувати власні роботи по всій Україні. Найближча виставка – у Кривому Розі.

Микола Мазур уже 12 років живе в Карпатах, біля Трускавця. Минулоріч захопився ще й розписом по каменях. Матеріал завжди під рукою, адже живе в горах.

«Головне – знайти камінь із потрібною поверхнею та дотягти його до домівки. Найбільший камінь, із яким я працюю, наразі важить 56 кілограмів. Це буде єнот», – розповідає Микола Мазур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівська майстриня провела майстер-клас для безробітних

Кожен камінчик має свою душу, впевнений чоловік. Недарма їх так полюбляють діти. Для чернігівських дітлахів Микола Мазур уже придумав забавку на майбутнє. Коли наступного разу приїде до Чернігова, то планує влаштувати своєрідний флешмоб до якогось свята.

Розкласти в певному місці у схованки близько 200 розписаних невеличких камінців. Хто з малечі знайде – зможе забрати його собі.

10.02.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Facebook