Місто і регіон

Чернігівщина продовжує вирішувати свої газові проблеми (відео)

Цього разу вже за участі заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ — в Ніжині, який минулого року розпочинав опалювальний сезон з найбільшими проблемами. Разом з тим, каже заступник міністра Едуард Кругляк, Чернігівська область була однією із найменш проблемних в Україні. Проблеми і звинувачення — далі в сюжеті.

Минулого року у Ніжині опалювальний сезон розпочинали в режимі втручання прем’єр-міністра.  Тому перед цьогорічним тут зібрали величезну нараду за участі заступника міністра ЖКГ Едуарда Кругляка. Олександр Кодола, народний депутат України: «Ми маємо зробити висновки і зробити так, щоб жоден мешканець Чернігівщини про це питання навіть не чув».

Чи вийде так, якщо із минулого опалювального сезону в наступний перекочовують ті ж самі проблеми, на які нарікають і тепловики, і газівники, які постачають тепловикам основний ресурс — природний газ: неузгодженість тарифів, заборгованість держави перед енергетиками за нараховані споживачам субсидії та використання спеціальних рахунків для перерозподілу коштів. Едуард Кругляк, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ: «У нас получается ситуация по бюджетным организациям, где цена газа в тарифе включена на 900 гривен ниже, чем продает НАК Нефтегаз. То есть на каждые 1000 кубов 900 гривен убытков. А почему возникли долги перед облгазами — в январе НКРЕ КП забыли включить облгазы в алгоритм распределения средств. НАК собрал деньги с тепловиков, потом начали облгазы давить на тепловиков — заплатите. И тепловики на уровне местных советов приняли решение и за один и тот же газ заплатили дважды».

В Україні теплові підприємства заборгували близько 29 мільярдів гривень —  менше, ніж винні їм: 17 мільярдів. Дмитро Петрунін, заступник директора департаменту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ: «Найбільшим дебітором галузі є населення, обсяг дебіторської заборгованості по галузі зріс з початку року на 8,9 мільярдів гривень — це вражаюча цифра. Але по підприємствах Чернігівської області картина гарна, можна ставити в приклад — заборгованості у населення перед телопостачальними підприємствами майже нема. По країні теж борг перед тепловиками з відшкодування пільг і субсидій — близько 6 мільярдів гривень». Олександр Кодола: «Минулого тижня Верховна Рада підтримала пропозицію Мінрегіонбуду, уряду і прийняла закон про внесення змін до Державного бюджету, якими передбачено виділення додатково 14,1 мільярда гривень якраз на надання пільг та житлових субсидій, думаю це дозволить уникнути критичної ситуації по крайній мірі до початку опалювального сезону».

Втім, голова правління підприємства-газорозподільника ПАТ «Чернігівгаз» каже, у Ніжині проблема з початком  минулого опалювального сезону виникла з інших причин. Алла Ярова, голова правління ПАТ «Чернігівгаз»: «Нежинская теплосеть вошла в отопительный сезон с долгами за отопительный сезон 2015—2016, с долгом в 1 миллион гривен за розподіл природного газа. На 1 октября директор нежинской теплосети даже не подал заявку НАК на увеличение лимита с началом отопительного сезона, у них не были подписаны акты». І попереджає, що цього року проблеми можуть виникнути у Прилук: «Я думаю, в Прилуках начало отопительного сезона будет проблематично. 4 предприятия — Черниговская ТЭЦ, ОТКЭ, Прилуки и Нежин находятся на распредсчетах. Я ставлю под сомнение чистоплотность работы этих счетов — Прилуки в прошлом месяце заплатили из 2,5 миллионов гривен аж 60 тысяч, а после нарады в администрации, когда им погрозили , оплата увеличилась до 300 тысяч. Я думаю, что они пользуются выводом денег с этих распредсчетов». Едуард Кругляков: «Обратитесь в прокуратуру, если видите, что Прилуки что-то крали — Мы договариваемся. — Ну Вы же при замминистра это озвучили. Я был бы аккуратнее с такими заявленими насчет воровства. У нас директор предприятия не несет ответственности за всю финансово-хозяйственную деятельность предприятия, сегодня он практически не влияет, и не может в электронном или физическом виде подписывать платежи, потому что по алгоритму Национального регулятора деньги уходят. Если это деньги как-то поступают по приходно-расходному ордеру, то это наличными заносится — это другое дело, другой счет». Андрій Гавриш, директор КП «Прилукитепловодопостачання»: «Чому було заплачено 60 тисяч, а потім 200. 60 тисяч — ті, які получив «Чернігівгаз» згідно 217 постанови по розподілу. 200 тисяч ми доплатили, не виплативши зарплати — кинули не по спецрахунках, а напряму на «Чернігівгаз».

Енергетичним підприємствам не вистачає обігових коштів, а близько 60% теплових і водних мереж у країні — в аварійному стані. Але, незважаючи на всі проблеми, заступник міністра ЖКГ запевнив, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно. Едуард Кругляк: «Користуючись тим, що тут телебачення, я хочу гарантувати, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно».

Джерело: Уездные новости
21.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close