Новини Чернігова

Чернігівці побачать унікальні правозахисні українські фільми

Чернігівці побачать унікальні правозахисні українські фільми

У Чернігові стартував Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. На сьогодні найбільш цікаві документальні стрічки фестивалю вже побачили жителі понад двохсот міст та містечок України.

Цьогорічні покази Docudays UA об’єднані темою «Чотири градуси» та присвячені проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Адже за прогнозами екологів, до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура Землі, що спричинить природні катаклізми на планеті.

Про це сьогодні, 30 листопада, розповіли куратори фестивалю під час прес-конференції у Чернігов.

В обласному центрі Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триватиме до 10 грудня.

За цей час заплановано провести як відкриті так і закриті покази документальних стрічок. Зокрема на учнів чернігівських шкіл, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів чекатимуть 20 фільмів на різні правозахисні теми, покази яких відбудуться у закритому режимі.

Для решти охочих у Чернігові будуть представлені три відкриті локації з найбільш популярними стрічками, розповів регіональний координатор фестивалю «Докудейс ЮА» в області, представник громадської організації «МАРТ» Сергій Блєднов:

«Це буде культурно-діловий центр «Світогляд» – показ фільму «Боротьба Джамали» 2 грудня, бібліотека Короленка – «Війна химер» і третя локація буде у форматі дружньої вечірки і перегляд фільму «Живі та нескорені». Місце проведення повідомимо згодом», – розповів він.

Фільм «Боротьба Джамали» розповідає про життя співачки та її сім`ю в Україні та Криму, про порушення прав кримських татар.

Стрічка «Війна химер» розповідає про війну на Сході країни. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроба спільного життя після всього пройденого.

Щодо фільму «Живі й нескорені», то він розповідає про події 2016 року, коли Україною шириться декомунізація. Стрічка на прикладі конкретного міста показує запеклі суперечки між прихильниками різних ідеологій.

Загалом фестиваль Docudays UA – єдиний в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він не політичний та некомерційний і має на меті – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook