Новини Чернігова

Чернігів, що не зберігся: Вознесенська церква

Чернігів, що не зберігся: Вознесенська церква

У старовинному Чернігові свого часу існувала Вознесенська церква.

Знаходилася вона поряд із Варваринською у історичному районі, що називався Німецькою слободою (за переказами тут нібито ще в часи Петра І були квартировані полонені шведи, яких через незнання мови чернігівці іменували німцями).

Згодом храми дали назву найближчим до них вуличкам – Варваринській та Вознесенській, нині це вулиці Михайлофедорівська і Олега Міхнюка відповідно.

Вознесенська з часом стала чи не елітною, тут можна було зустріти багато дворянських садиб. Але, плинув час, дерев'яні церкви занепадали і, зрештою, були розібрані. Та історія Вознесенки на тому не закінчується.

У 1870–1874 роках на перетині вулиць Московської, Смоленської та Петербурзької (теперішнє перехрестя вулиць Шевченка та О. Молодчого) було зведено цегляний храм із дзвіницею. Нову Вознесенську церкву, яка довершила площу, названу, як не важко здогадатися, теж Вознесенською.

Чернігів, що не зберігся: Вознесенська церква

Споруда була вирішена у типових формах спрощеного класицизму з елементами псевдоруського стилю, але через величезний півсферичний купол вигляд мала дуже цікавий.

Поряд розташовувався цвинтар, відомий, поміж іншого, похованнями державного діяча Іллі Шрага у 1919 році та українського живописця Івана Рашевського у 1921-му.

На жаль, храму не судилося простояти довго: у 1941 році пожежа знищила верхи будівлі. Позаяк політика повоєнного архітектора Павла Букловського не передбачала відновлення церков взагалі, три чернігівські храми назавжди щезли.

У їх числі і Вознесенська церква в 1955 році…

За матеріалами спільноти «Цікавий Чернігів»

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
17.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ