Новини Чернігова

Чернігів що не зберігся: Будинок Лизогуба

Чернігів що не зберігся: Будинок Лизогуба

Головна споруда садиби, що розташовувалася на розі теперішніх вулиць Олександра Молодчого та Шевченка від кінця ХVIII століття до 1987 року. Замальовка зроблена у 1970-х, коли тут містився дитячий садок.

На даний час нам лишилося кілька фото та графічних робіт. І це немало: від деяких споруд Чернігова зосталися хіба згадки, повідомляє спільнота Цікавий Чернігів.

Історія будинку досить непроста. У кінці ХІХ – на початку ХХ століття ним володів Ілля Шраг, похований тут же неподалік, на цвинтарі Вознесенської церкви (нині під асфальтом вулиці Шевченка).

Радянська влада використовувала дім різними способами. Він був одним з небагатьох вцілілих під час війни (ця ділянка Вознесенської площі була майже неушкодженою).

На жаль, попри протести краєзнавця Андрія Карнабеда, будівля була знищена. Владці тоді обіцяли, що дім буде відновлено в іншому місці; із вірою в те краєзнавець зі студентами-істориками та небайдужими провели роботу з нумерації колод та їх належної консервації, але… За кілька років стало очевидно, що будинок ніхто не відновлюватиме, матеріали пропали.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.02.2018