Місто і регіон

Через принциповість ніжинської забудовниці до сих пір існує загроза життю дітей | Ніжин

У травні цього року по вулиці Шевченко між кафе «Каштан» і гастрономом «Ніжинка» розпочалося будівництво. Власника земельної ділянки, на якому воно проводилося, заздалегідь було попереджено, що на даній території пролягає кабель потужністю 50 кВт, який знаходиться у власності Сергія Бондара. Тож, попередньо, роботи з будівництва мали б бути погодженим із ним, що й було вказано в документі, виданому РЕМом власниці ділянки. Проте, зі сторони жінки жодних дій не було вчинено, окрім того як продовження будівельних робіт.

Оскільки власниця земельної ділянки не має на руках жодних документів, що погоджували б будівництво, окрім ордера на проведення земельних робіт і паспорта, вона порушує Закон України. У Ніжині наразі не затверджений генплан. Як наслідок, отримавши ділянку у власність, жінка могла проводити лише земельні роботи по прокладанню водопроводів, газопроводів та каналізації. Але, коли журналісти нашого видання виїхали на місце будівельних робіт, побачили, що наразі відбувається розробка фундаменту будівлі. У ході таких дій було порушено Кримінальний Кодекс України, а саме «перешкоджання підприємницької діяльності», адже кабель приватного підприємця було перебито в двох місцях, що власне і позбавило повноцінного функціонування будівель, які отримують від нього електропостачання.

 

За словами власника кабелю, жінка, у власності якої знаходиться земельна ділянки, відмовляється йти на контакт, і тим більше на будь-який компроміс у цій справі. Враховуючи такі обставини, Сергій Бондар мусив подати позов до Ніжинського міськрайонного суду у Чернігівській області, аби вже там взяли до уваги обставини у даній справі.

 

Суд, вивчивши всі сторони питання, постановив: забезпечити позов Сергія Бондаря про заборону здійснення  будівельних робіт, зобов’язання вчинення дій по винесенню електрокабеля за межі забудови та додержання правил безпеки, шляхом заборони відповідачу, а саме власниці земельної ділянки,  вчиняти дії по здійсненню будівельних робіт на даній земельній ділянці.

Рішення суду було прийняте в червні місяці, проте ситуація не змінилась, а небезпека для оточуючих збільшилася: територія будівництва не огороджена, хоча знаходиться в центрі міста, позаду ділянки знаходиться дитячий майданчик, де гуляють діти, що створює неабияку небезпеку для їхнього життя.

В цьому наші журналісти переконались, виїхавши 27 липня на місце будівельних робіт та вирішили поговорити з дітьми, які саме грались на дитячому майданчику.

Про небезпеку, яку створює кабель під напругою, лежачи на незагородженій території, хлопчики не знають. А звідки ж знати, якщо забудовниця не встановила навіть таблички з попереджувальним знаком. Обмежуюча стрічка також обірвана і лежить просто на землі.

Така безвідповідальність по відношенню до людей обурює, а власниці ділянки, котра всупереч закону показує свою принциповість, здається, байдуже на ситуацію…

Марина Волинець

Джерело: Нежатин
28.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close