Україна і світ

“Це русофобська кампанія”: у Путіна відкинули звинувачення в атаках вірусом Petya

"Це русофобська кампанія": у Путіна відкинули звинувачення в атаках вірусом Petya

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков категорично відкинув звинувачення у причетності РФ до хакерських атак, зокрема вірусом Petya.

Про це повідомляє “РИА Новости”.

Зазначимо, раніше МЗС Великобританії офіційно звинуватило російську владу у застосуванні кібератаки з використанням вірусу-здирника Petya.

Ми категорично відкидаємо подібні звинувачення, ми вважаємо їх бездоказовими, безпідставними. Це ні що інше, як продовження русофобської кампанії, яка не ґрунтується на жодних доказах,
– сказав Пєсков.

До слова, раніше також повідомлялося про те, що за 45 хвилин до церемонії відкриття Олімпійських Ігор-2018 сайт Олімпіади та його Wi-Fi-система зазнали кібератаки. Експерти у сфері цифрової безпеки припускають, що за цими діями також можуть стояти російські хакери.

Що таке вірус Petya? Сімейство шкідливих програм, що вражає комп’ютери під управлінням сімейства ОС Microsoft Windows. Petya шифрує файли на жорсткому диску комп’ютера-жертви, а також перезаписує і шифрує дані, необхідні для завантаження операційної системи. В результаті всі файли, що зберігаються на комп’ютері, стають недоступними. Потім програма вимагає грошовий викуп у біткойнах за розшифровку і відновлення доступу до файлів.

Джерело Телеканал новини «24»
15.02.2018

Facebook
Close