Місто і регіон

Бюджетні рішення міськради: нові камери спостереження, ремонт громадських вбиралень та посадові оклади | Ніжин

13 червня, у Ніжині відбулась 26 чергова сесія Ніжинської міської ради VII скликання. На порядку денному 25 питань, серед яких більшість стосується бюджету міста.

Сесія міської ради цього разу вів секретар міської ради Валерій Салогуб, адже міський голова Анатолій Лінник відсутній за станом здоров’я. Кворум зібрався – зареєструвалось 28 депутатів. Сесія розпочалась зі вшанування хвилиною мовчання колишнього депутата міської ради  Михайла Булигіна, який минулого місяця пішов з життя. Його місце в міській раді зайняла Світлана Рожок, яка сьогодні під час сесії склала присягу. 

Першим, одним з найобговорюваніших та прийнятих Проектів рішень стало внесення змін до Міської цільової Програми «Розвиток безпеки дорожнього руху в Ніжині на 2017 рік». Управління житлово-комунального господарства та будівництва затребувало виділення 230 000 гривень на придбання та влаштування системи відео спостереження, які потім будуть передані на баланс ніжинської поліції. Це буде система відслідковування автономерів «НомерОК». Володимир Башинський зауважив: «Що ж ми встановлюємо ці камери, а вони жодного порушення не фіксують, хоча такі є. До прикладу о 10 годині вечора автомобілі, неодноразово був свідком, одні і ті ж автомобілі час від часу влаштовують «гонки». Такі порушення хоч раз фіксувались?.» Секретар міської ради у такому випадку запропонував на черговій понеділковій нараді озвучити до представника відділу поліції прохання надати інформацію з цього приводу. Також Валерій Салогуб зазначив, що під час звіту можна почути, що ці камери, дійсно, сприяють розкриттю злочинів чи запобіганню їх здійсненню. Треба зазначити, що поки у місті встановлюють систему спостереження Камери «номерок». В подальшому ж будуть встановлені камери з системою «Громадський порядок», що будуть фіксувати порушення тих, чи інших громадян.

Також було прийнято виділення коштів в сумі 300 000 грн. на капітальний ремонт і модернізацію існуючих громадських вбиралень. Депутати звернулись до начальника УЖКГ та Б Анатолія Кушніренка з проханням довести цю справу до кінця, адже туриста соромно привести до Ніжина. Все дійшло до того, що вже в деяких місцевих закладах харчування закривають вбиральні, адже здебільшого люди в Ніжині заходять до закладів не скористатись послугами кухні, а туалету.

Важливм для прийняття було рішення ’’Про внесення змін до  міської цільової  програми ‘’Планові медичні огляди з метою ранньої діагностики захворювань, включаючи злоякісні новоутворення  на 2017 -2020 роки.» ініціатором якої був обласний депутат Сергій Охонько.  Для ніжинців такий крок був просто необхідним, адже рання діагностика є не просто однією медичних процедура, а просто необхідністю в умовах нинішньої захворюваності населення. Тож депутати підтримали виділили додатково 186 750 грн. Всього ж на цю програму цьогоріч було виділено 847 470 грн.

Наступну свою пропозицію, стосовно виділення коштів з резервного фонду озвучив Іван Коробка. Він наголосив, що побувавши на відкритті у Вертіївському таборі, дізнався про «плачевну» ситуацію з музикою. Тож доборе було б закупити музичну апаратуру вартість якої приблизно складатиме 10 000 гривень. В подальшому апаратура могла б використовуваватись для проведення тих, чи інших заходів управлінням освіти.

Не всім депутатам така пропозиція сподобалась, адже більшість погодилась – в управління є більш нагальні проблеми, які потребують фінансів на їх вирішення. Саме розбіжність в думках депутатів призвела до того, що рішення про внесення змін до бюджету було прийняте не з першого разу. Справа в тому, що всі попередні питання, які вносились як додатки до бюджету були скасовані тільки через одне питання – про 10 000 грн. на аудіотехніку для управління освіти. Тож депутати взяли 10-хвилинну перерву для того, щоб поспілкуватись та врешті-решт знайти шляхи вирішення проблеми. І це дійсно подіяло, адже після тайм-ауту, питання про аудіотехніку було знято Іваном Коробкою і депутати одноголосно змогли прийняти зміни до бюджету.

Також, відповідно, до постанови кабінетів міністрів було приведено у відповідність розмір посадових окладів міського голови заступників і секретаря ради. В той час, як преміальні виплати було знижено з 50-60% до 10%.

Марина Волинець

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
13.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook