Україна і світ

Брифінг Луценка: про що говорив генпрокурор

У вівторок, 5 грудня, генеральний прокурор Юрій Луценко виступив на брифінгу в Києві, на якому озвучив причини та деталі затримання лідера партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Ключовою темою виступу Луценка було затримання Саакашвілі.

За словами генерального прокурора, фінансування останніх акцій протесту в Києві, ініційованих колишнім головою Одеської облдержадміністрації, йшло від олігарха втікача, “гаманця Януковича” Сергія Курченка.

Громадянин України Северіон Дангадзе, за погодженням з Саакашвілі, звернувся через довірену особу до Сергія Курченко, який переховується … з приводу стабільного фінансування діяльності Саакашвілі в обмін на інтереси членів організованого злочинного угруповання. Ми зафіксували отримання з російської сторони Саакашвілі близько 0,5 мільйонів доларів,
– заявив Луценко.

Після цього Луценко продемонстрував аудіозапис, на якому начебто Дангадзе спілкується з представником Курченко.

Після того, як Дангадзе спробував втекти з України (однак був затриманий СБУ), правоохоронці вирішили затримати і Міхеїла Саакашвілі.

“Вчора (у понеділок – “24”) було прийнято рішення про затримання Міхеїла Саакашвілі для проведення з ним слідчих дій та вручення підозри”, – повідомив Луценко.

Завтра (в середу – “24”), очевидно, відбудуться суди, на яких ми будемо клопотати про безальтернативний арешт Дангадзе, який підозрюється по статтях 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності – “24”) і 110 (державна зрада – “24”), санкція за цією статтею не передбачає іншого запобіжного заходу, крім арешту. Пану Саакашвілі буде пред’явлена 256-а стаття, без 110-ої, санкція за якою дозволяє нам, і ми маємо намір завтра це зробити в суді, клопотати про цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом,
– додав генпрокурор.

Водночас, за словами Луценка, Саакашвілі не будуть наразі передавати Грузії.

“Мова не йде про депортацію або екстрадицію, зараз мова йде про допит підозрюваного в скоєнні особливо тяжкого злочину, і буде відповідальність. Винним буде лише та людина, яку винним визнає суд. Зараз Саакашвілі на півдорозі до статусу підозрюваного”, – повідомив він.

Джерело Телеканал новини «24»
05.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook