Місто і регіон

Браконьєри, що розстріляли лосів, можуть уникнути відповідальності. Зовсім! | Ніжин

Є вірогідність, що нелюди, які цинічно розстріляли стадо лосів на Чернігівщині, не покарають зовсім. Причиною цьому може стати протидія з боку прокуратури.

Широко відома трагічна історія з убивством сімейства лосів, які, мігруючи територією Ніжинського району, потрапили під обстріл браконьєрів.

Вбито самця і вагітну самку, решта лосів загинули підранками на болоті. Не вижив жоден.

Резонанс у ЗМІ змусив багатьох заворушитися, а профільний міністр навіть мораторій на відстріл лосів наклав.

Однак браконьєрство на Ніжинщині процвітає, як ніде. І після скандалу з розстрілом лосів. Місцеві видання наводять вдосталь прикладів:
«Обережно, ніжинські приїхали, або Як довести, що ти справжній чоловік…»

Зрештою, працівники поліції, провівши колосальну роботу, все ж таки знайшли винних.

Начальник ГУ НП в Чернігівській області Едуард Альохін відзвітував, що окрім транспорту та м’яса лосів, знайшли також наркотики та зброю, але притягнути підозрюваних до відповідальності правоохоронці не можуть.

Чому? Навіть якщо доказів у тому, що це саме ці два чоловіка з Галиці вбили лосів – хіба не достатньо знайденого?

Виявляється, не все так просто. Мішок коноплі на себе взяла їхня мати. Нелегальна зброя – на експертизі. Сума збитків, встановлена екологічною інспекцією, складає 60 тисяч гривень (по 20 тисяч за лосів і по 10 тисяч за двох ембріонів). А цього недостатньо для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 248 ККУ (потрібно не менше 200 тисяч грн збитку).

Зрозумівши, що кримінальна справа є безперспективною (через недостатню суму збитків), працівники поліції закривають кримінальне провадження в надії притягнути браконьєрів хоча б по адмінстративці.

А що робить прокуратура? Прокуратура відміняє постанову про закриття кримінального провадження і вимагає подальшого розслідування.

15 обшуків, чек на купівлю патронів в столичному магазині “Ібіс”, м’ясо лосів, дані з телефонів, купа опитаних свідків, які впізнали браконьєрів – батька і сина! Що ще досліджувати?

Винних встановлено, але не покарано. До честі правоохоронців, вони, розуміючи гру прокуратури, яка намагається зумисне затягнути справу і не допустити її до суду, направляють нову підозру в рамках нового кримінального провадження.

Але і тут прокуратура підозру не підписує! Відтак, римінальна справа просто таки зависає у повітрі і може там висіти стільки, скільки того захоче прокурор.

Тим часом адмінстративну справу відкривати не можна, бо існує кримінальна. Виходить так, що браконьєри не понесуть жодного (!) покарання і продовжать надалі постачати м’ясом убитої ними дичини елітні «генделики» у столиці.

Але, дивлячись на фото вбитих негідниками ембріонів, дуже хочеться, аби винні були покарані – системою, людьми чи Богом!

За матеріалами Facebook
Віталія НАЗАРЕНКА

джерело: newvv.net

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close