Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Бореться з ВІЛ? Знайдена несподівана користь тютюну

Білок, що міститься в рослинах декоративного тютюну, має властивості, що роблять його корисним в боротьбі проти інфекційних захворювань, включаючи тих, що викликаються золотим стафілококом, ВІЛ, вірусом Зика і енцефалітними вірусами.

Бореться з ВІЛ? Знайдена несподівана користь тютюну

Такого висновку дійшли вчені університету Ла Троб в Австралії, повідомляється у прес-релізі на MedicalXpress.

Детальні зображення, що розкривають атомну структуру об’єктів показали, що пептид NaD1 руйнує зовнішній шар клітин грибка Candida albicans, що є збудником небезпечних захворювань у людей з імунодефіцитами, і викликає загибель мікроорганізму. Такий механізм відрізняється від принципу дії антибіотиків, до яких у грибка спостерігається розвиток стійкості.

За словами дослідників, інфекції вважаються однією з основних проблем охорони здоров’я, оскільки на них припадає приблизно кожна восьма смерть у світі. Прогнозується, що протягом наступних 30 років смертність з цієї причини буде рости через поширення стійких до антибіотиків бактерій.

У 2014 році та ж група вчених встановила, що NaD1 здатний також вбивати ракові клітини. Крім того, відомо, що у кольорах декоративного тютюну синтезуються інші молекули, що володіють протигрибковими властивостями.

Джерело ФАКТИ. ICTV
18.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ