Україна і світ

Бойовики застосували “Гради” на Донбасі, – ОБСЄ

Бойовики застосували "Гради" на Донбасі, – ОБСЄ

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявили, що зафіксували збільшення кількості вибухів та обстрілів Донбасі.

Про це йдеться у звіті місії у період з 19:30 7 лютого до 19:30 8 лютого, опублікованому на сайті ОБСЄ.

“У Донецькій області місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом, водночас зафіксувавши більшу кількість вибухів – близько 740 супроти орієнтовно 420”, – йдеться у звіті.

Так, на Донеччині порушення були зафіксовані поблизу Донецької фільтрувальної станції, Широкиного, в районі шахти “Октябрська”, Світлодарська, Ясинуватої, Горлівки та Олександрополя.

“Увечері 7 лютого, перебуваючи в н. п. Світлодарськ (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька), спостерігачі чули та бачили 60 вибухів, оцінених як постріли із реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 “Град”, 122 мм) за 5-7 км на північний схід, 180 вибухів, оцінених як розриви ракет РСЗВ (БМ‑21) за 5-7 км на південний схід, приблизно 180 вибухів (150 оцінено як розриви артилерійських снарядів)”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, у Луганській області ОБСЄ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (приблизно 1740), при цьому не зафіксувавши жодного вибуху.

Що таке БМ-21 “Град”? Реактивна система залпового вогню калібру 122мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 з встановленою пусковою установкою 2Б5.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close