Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Богомолець закликає Раду ухвалити 17 травня закон про трансплантацію

Трансплантологія є надважливою та перспективною медичною галуззю, проте Україна в ній безнадійно відстає.

Богомолець закликає Раду ухвалити 17 травня закон про трансплантацію

Тож конче необхідно, щоб у четвер, 17 травня, Верховна Рада ухвалила закон №2386а-1 про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині, вважає автор закону, народний депутат, голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, про що вона написала на своїй сторінці у Facebook.

– Сьогодні та завтра – дуже важливі дні для майбутнього української медицини. У парламенті в другому читанні розглядатиметься закон № 2386а-1 про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині, – підкреслила Богомолець.

Вона зазначила, що, за оцінками міжнародних фахівців, через 20 років у світі понад 50% операцій будуть пов’язані з трансплантацією.

– Це (трансплантологія, – Ред.) – медицина майбутнього, яка дозволить підтримувати життя людини максимально довго. І Україна, якщо вона не хоче залишитися на задвірках світової медицини та перетворитися на країну третього світу, має розвивати сучасні технології та йти в руслі загальносвітових тенденцій, – впевнена народний депутат.

За її словами, українці досі не розуміють, чому створення системи трансплантації в країні є необхідним і нагальним.

– На жаль, досі дуже багато людей в нас не розуміють не тільки нюансів системи трансплантації, яку пропонується створити, але й взагалі необхідності таку систему створювати, – заявила голова профільного комітету парламенту, запропонувавши для більш детального ознайомлення прочитати її розгорнуту статтю з цього питання, опубліковану в Дзеркалі тижня.

Нагадаємо, раніше Ольга Богомолець зазначала, що згідно з розробленим нею законопроектом, трансплантація органів у українців відбуватиметься тільки за їхньою згодою.

– Ніхто не має права вилучати в людей органи без їхньої згоди – це моя принципова позиція. Під час підготовки до другого читання законопроекту № 2386а-1 про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині, який розглядатиметься в цей четвер Верховною Радою, саме це питання було одним з ключових. Мені вдалося відстояти право українців самостійно вирішувати, чи готові вони після смерті ставати донорами органів для інших людей. Законопроект № 2386а-1 передбачає, що органи для трансплантації можуть бути вилучені з тіла померлої особи тільки за умови, якщо вона за життя надала письмову згоду стати донором у випадку смерті. Якщо ж людина не залишила жодного волевиявлення – згоду на вилучення органів можуть надати родичі померлого. В усіх інших випадках використання органів людини без дозволу – заборонене, – розповіла політик.

Джерело ФАКТИ. ICTV
16.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ