Місто і регіон

Блакитні озера стануть платними

Блакитні озера стануть платними

Поки що мова йде тільки про стягування плати за проїзд на територію озер на автомобілях. Надалі, платній буде і установка наметів. Подробиці напередодні розповів колишній президент ФК «Десна», колишній депутат обласної ради Іван Чаус.

Кілька років тому він орендував землю навколо найбільшого з Блакитних озер в Ріпкинському районі та облаштував там базу відпочинку. Він розповів, що весь цей час територію прибирали за його гроші, але в останні два роки популярності озер зросла настільки, що сміття стало в рази більше.

У сезон щотижня, за його підрахунками, з території вивозиться 16 тонн сміття. До того ж, в пікові дати вся територія буквально забита машинами, що заважає прибиранню і завдає шкоди екології.

У зв'язку з цим була придумана плата за в'їзд на територію – 25 гривень на добу з автомобіля. Гроші підуть на прибирання та оплату послуг охоронної фірми, яка буде стежити за порядком біля Блакитних озер.

Вступлять нові правила в силу з 26 червня.

Такий крок допоможе розвантажити територію від транспорту – в планах орендарів обмежити кількість паркомісць і не пускати більше машин навіть за гроші.

Також Іван Чаус не виключив того, що наступним кроком стане введення плати за намет. Вона буде приблизно такою ж. Нібито кожен намет «виробляє» в добу 2-3 кілограми сміття.

Хто не захоче платити, може безкоштовно потрапити на територію без авто або ж вибрати для відпочинку будь-яке інше з озер.

Чиновники Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації підтримали ініціативу, зазначивши, що закон забороняє обмежувати доступ людей до водойм, а ось про автомобілі нічого такого не йдеться.

Джерело: mynizhyn.com
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: