Новини Чернігова

Більшість туристів у Чернігові – з Києва, – опитування

Більшість туристів у Чернігові – з Києва, - опитування

Протягом цьогорічного літнього туристичного сезону Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА та Чернігівський обласний туристично-інформаційний центр провели опитування серед туристів та екскурсантів, які відвідали Чернігівську область.

Результати опитування оприлюднені на сайті департаменту.

Опитування проводилось у Національному архітектурно – історичному заповіднику «Чернігів стародавній», у Національних історико-культурних заповідниках «Гетьманська столиця» та «Качанівка»; у музеях Олександра Довженка, Михайла Коцюбинського, «Ганнина пустинь»; у туристичних комплексах та приватних сільських садибах.

Основна частка туристів та гостей Чернігівщини – з Києва та Київської області (34%). Туристи з Харківської, Дніпропетровської областей складали відповідно 16 та 14%. Із Запорізької, Сумської, Полтавської, Івано-Франківської областей – від 8 до 2%. Місцеві туристи із Чернігівської області становили 17%. В опитуванні також взяли участь туристи з Німеччини, Ізраїлю, Росії та Білорусі. Але їх відсоток у загальній масі склав 1%

Серед опитаних переважають ті, які подорожували самостійно (49%), перевагу відпочинку на природі віддало 9% опитаних. 13% опитуваних визначили метою їх перебування на Чернігівщині відвідування культурних об’єктів, 10% опитуваних – організовані тургрупи, незначні відсотки складають ті, хто був у нашій області у відрядженні, на лікуванні, відвідував родичів тощо (від 6% до 1%).

Серед опитуваних ніхто не визначив метою свого перебування та території області відвідування масових заходів. Хоча 2% опитаних приїхали до нашої області на концерти. Також ніхто із опитаних не визначив метою свого перебування в області відвідування кафе/барів/ресторанів. Однак, неофіційні дані свідчать про те, що чимала кількість гостей Чернігівщини (власне Чернігова) приїжджають на т.зв. гастрономічні тури (відпочинок у ресторанних закладах міста).

На питання звідки дізналися про нашу область – понад 36% зазначили родичів та друзів, які живуть в Чернігівській області, майже 24% – із Інтернет – джерел. По 10,7% опитаних отримали інформацію від тих, хто тут вже побував і від попереднього візиту. Цікаво, що преса та телебачення у цьому опитуванні виявилися не найпотужнішим джерелом – відповідно 1,9 та 3,4%.

42% із опитаних приїхали на Чернігівщину вперше. Вдруге та втретє до нас приїздять відповідно 19 та 10% респондентів. Майже третина із загальної кількості – 29%, – це туристи, які відвідують нашу область постійно.

27,1% опитаних приїхали в область на 3 і більше діб, на добу та дві – відповідно 16,8 та 21,8%. Майже 35% серед опитаних відносяться до категорії екскурсантів, тому що ночувати в області не планували.

Місце ночівлі понад 26% опитаних визначають у родичів та знайомих. 16,8% зупинялися в готелях. Майже однаковий відсоток 6,1 – 6,5 – в орендованих квартирах, базах відпочинку та сільських садибах. Хостели та намети склали по 3,1%. Є такі, що ночують в автівках – 1,9%

Враховуючи незручне залізничне сполучення, 55% подорожуючих доїздили до нас на власному транспорті. 19,5% опитаних користувались рейсовими автобусами. Значно менший відсоток подорожуючих доїжджає до Чернігівщини потягом (8,2%).

Понад 70% подорожуючих асоціюють наш край з історією, храмами та архітектурою. Понад 20% – з природою та відпочинком. 

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook