Місто і регіон

Бібліотекарі провели День толерантності для ніжинських учнів | Ніжин

16 листопада відзначається незвичайне, але дуже важливе для людства свято — Міжнародний день толерантності. Саме у цей день у 1995 році організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів толерантності» і члени ООН вирішили заснувати таке свято. Бути толерантним – означає поважати інших, незважаючи на відмінності; бути уважним до інших і звертати увагу на те, що нас зближує.

У цей день проходять різноманітні заходи, які нагадують суспільству — про толерантність. Тому бібліотекарі читального залу Ніжинської центральної міської  бібліотеки   завітали до гімназії №3 зі своїми заходами  до Дня толерантності.

Для учнів старших класів бібліотекарі провели тренінг “Вчимося бути толерантними”.  Діти ознайомились з поняттям толерантності та  ознаками толерантної людини. Відпрацьовували у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки людини: гра «Асоціативний ряд», вправа «Зашифровані слова», вправа «Мій образ», вправа «Комплімент», вправа «Як проявляти толерантність у відповідних ситуаціях», вправа «Дрібниці життя».

Для молодших школярів був проведений урок “ У світі добра”.

Добра людина схожа на ясне сонечко, тому що всіх зігріває своєю любов’ю, турботою, ласкою, щирістю та щедрістю. І щоб жилося усім нам добре, у мирі і злагоді, необхідно щохвилини, щоденно творити добро!

Бо  «Добро починається з тебе»! Саме про це  казочка   Тетяни Винник  «Заєць та Зима».

Крім доброти, у світі є й інші людські почуття, вічні цінності людини: повага, чесність, милосердя, взаємодопомога. Їх не придбаєш у магазині, їх ні в кого не позичиш, їх просто можна виховати і виростити в собі. Кожному під силу навчитися бути добрим, людяним, милосердним, цінувати людину не за зовнішність, а за красу її внутрішнього світу. Яскравим доказом  цих слів є казочка «Придорожній камінь» Тетяни Винник.

Потім діти разом з бібліотекарями створювали квітку толерантності, на пелюстках якої писали риси характеру толерантної людини.

Наприкінці свята діти отримали цукерками з побажаннями.

Дані заходи проходили в рамках Пункту Європейської інформації “Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся”, який діє при Ніжинській центральній міській бібліотеці.

Світлана Борщ, бібліотекар Ніжинської центральної міської бібліотеки

Джерело: Нежатин
22.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook