Місто і регіон

Безуглівка: спільною роботою досягнемо більших успіхів! | Ніжин

21 березня у cелі Безуглівка відбулися загальні збори громади, на яких були присутні голова Ніжинської РДА В’ячеслав Івашин, його заступник Оксана Мелашенко, заступник голови Ніжинської районної ради Наталія Березка, помічник народного депутата О.Кодоли Тамара Стратілат, представники: Кернел «Дружба-Нова» Віталій Фурса та СТОВ АПК «Магнат» Галина Іллющенко, Олег Ситник, юрист консультант РЕМу – Олег Жила, старший інженер ПАТ «Чернігівгаз» Роман Трохименко, дільничні інспектори Микола Вакуленко, Олександр Тоцький та актив громади.

На початку заслухали звіт сільського голови Людмили Михайлівни Андрусенко про соціально-економічний розвиток села та виконання бюджету за 2016 рік. У доповіді голови прозвучало наступне: на даний час на території ради налічується 966 дворів, в яких проживає 1506 осіб, з них у: Безуглівці – 989, Курилівці – 205, Пашківці – 160, Синдаревському – 92, Хомівці – 28, Бідиному – 20, Довгому – 12. За минулий рік зареєстровано 8 новонароджених, 29 померлих (на поч. 2017 р. – 10 осіб.)На обліку в Безуглівській сільській раді зареєстровані і проживають 45 одиноких громадян, яких обслуговують 5 соціальних працівників.
Бюджет сільської громади на 2016 рік було затверджено: 1 834 300 грн. Найбільші надходження – це єдині податки із сільськогосподарських виробників та з фізичних осіб.

Зокрема голова сільської ради прозвітувала про роботу у сферах соціального забезпечення, освіти, охорони здоров’я, культури. На території сільської ради діють: Безуглівська загальноосвітня школа І-ІІІст.; два сільські клуби та дві бібліотеки в с. Безуглівка та с. Курилівка.
«Школа функціонує під керівництвом директора Катерини Миколаївни Резвін. В закладі навчається 121 учень, середня наповненість класів – 11 учнів. Робота колективу проводиться на високому професійному рівні. Завдяки зусиллям районного керівництва, нарешті ми дочекалася створення на базі школи дитячого садка (дітей дошкільного віку на території Безуглівської с.р. 84). Я сподіваюся, що в цьому році наші маленькі односельці зможуть відвідати свій власний дошкільний заклад, біля якого вже встановлено дитячий ігровий майданчик. Шкільний автобус здійснює підвіз малечі і до дитячого садочку села Талалаївка», – підкреслила у виступі голова, та додала, що у 2016 р. депутатським корпусом сільської ради неодноразово були ухвалені рішення про виділення субвенції районному бюджету для безуглівської школи у розмірі 334 271 грн. Кошти пішли на ремонт, і в тому числі на зарплату педагогам за грудень. З початку 2017 р. на потреби школи вже передано 134 000 грн. (на заміну вікон).
На території громади працює два ФАПи – у с. Безуглівка та с. Пашківка. Сільською радою на утримання ФАПу в с. Пашківка, було виділено 49 252 грн. Крім того, Талалаївській амбулаторії лікаря загальної практики надано субвенції у розмірі 4 000 грн. (для придбання паливно-мастильних матеріалів), Ніжинській центральній районній лікарні – 2 000 грн.
Відповідально здійснює свою діяльність завідуючий місцевою ветлікарнею – В’ячеслав Бакоцький. В 557 господарствах утримуються 254 гол. ВРХ, із них корів – 207 голів; свиней – 237 голів, коней – 55 гол., бджіл – 221 сім’ї.
Не залишились поза увагою найбільш актуальні питання безуглівців: ремонт доріг, пожежна, водогін, освітлення вулиць. На останньому Людмила Андрусенко зупинилась докладніше. На території громади діє місцева пожежна команда, яка фінансується з бюджету сільської ради в повному обсязі. До складу входять 3 водія та один боєць. На балансі сільської ради автомобіль ГАЗ – 66, знаходиться в хорошому стані. За 2016 рік було 26 виїздів. МПК утримується за рахунок зборів з населення та місцевого бюджету.
На території громади знаходиться водонапірна башта, яку було передано в оренду комунальному підприємству Лосинівської громади. Загалом 33 будинки по вул. 40 років Перемоги користуються водою. Ціна 1 кубу води складає 4,50 грн, що за нинішніми цінами є найменшою в районі. Тому, Людмила Михайлівна зосередила увагу водокористувачів (присутніх на зборах) на відповідальне ставлення до сплати за послуги.

Також на балансі сільської ради знаходиться млин, який передано в оренду. Ціну помолу зерна голова запропонувала підняти з 10 грн. за 100 кг до 15 грн., так як значно зросли ціни на електроенергію.
Влітку 2016 р. частково було проведено освітлення безуглівських вулиць Горького, Терешкової та Берегової в с. Безуглівка: засяяв 41 ліхтар загальною протяжністю 2 км 970 м. В середньому оплата за спожиту електроенергію становить близько 14 тисяч в місяць.
«На 2017 рік плануємо продовжити будівництво вуличного освітлення по вул. Берегова з переходом на вул. Шевченка та Франка», – оголосила Людмила Андрусенко. Окремим питанням на сході став благоустрій території безуглівської громади.
Голова прозвітувала, що неодноразово проводився благоустрій кладовищ, яких на території сільської ради 9. «Щира подяка тим, хто брав участь у суботниках. Щодо дотримання правил благоустрою, то кожному жителю наших сіл, на мій погляд, потрібно усвідомити, що чистота та порядок на вулицях це справа не сільського голови і депутатів. Потрібно вже нарешті змінювати щось у своїй свідомості. Бо кожна вулиця – це наше, дитячий майданчик – це наше, зупинка – теж наше. А отже треба робити все, щоб не тільки у дворі було гарно, а й біля двору. До 10 квітня ми плануємо провести благоустрій кладовищ у кожному селі, тому звертаюся до всіх прийняти активну участь у суботниках», – ще раз нагадала громаді очільниця.
Доповнила виступ голови й присутня на сході жителька села: «Недобросовісні вкрали лавочки на ново встановлених зупинках. Громадо , наш спільний добробут залежить від нас. Від нашої порядності!»
Складна ситуація в селі склалася з вивозом сміття. «На жаль, в кінці 2016 року ПП Григорян, з яким були заключені договори по вивезенню твердих побутових відходів, призупинив надання своїх послуг у зв’язку з недобросовісною оплатою жителями сіл за них. Нині ця робота відновлюється. Бажаючі можуть підійти до сільської ради і заключити договори із даним підприємцем та сплатити 20 грн. за місяць надання послуг. Вивіз буде здійснюватися два рази на місяць. Маршрут сміттєвоза візьму під власний контроль», – звернулася з повідомленням Людмила Михайлівна.
На території сільської ради здійснюють свою діяльність два сільськогосподарські підприємства – ТОВ АПК «Магнат» та ТОВ «Кернел» (обробляють землі в Пашківці). За словами людмили Андрусенко, адвокати зазначених підприємств допомагають оформляти спадщину в рахунок оплати паю. Сільська рада співпрацює із керівниками, які часто допомагають громаді. «В зимові снігопади, коли потрібна була допомога у розчищенні доріг від снігу, активно відгукнулися приватний підприємець Оганян Татул та інші інвестори, за що я їм щиро вдячна», – наголосила голова.

Та люди все ж висловили невдоволення: сплата за пай «Магнату» складає 6,5 % ( від нормативно-грошової оцінки землі), а це чи не найменше серед інших орендарів району. Представники ТОВ АПК пообіцяли, що на 2017 рік процент збільшиться до 7.5.
Наприкінці прозвітованого Людмила Михайлівна Андрусенко окреслила нагальні питання над якими сільська влада працюватиме у 2017 році, а це поточний ремонт дороги по вул. Берегова та Шевченка. А погіршення їх стану пов’язане іх постійним рухом вантажного транспорту, який належить ТОВ «Магнат». На сході до «Магнату» звернулися у допомозі здійснити поточний ямковий ремонт цих розбитих доріг.

Про зміцнення законності, правопорядку на території сільської ради, збереження державної, колективної та особистої власності доповів дільничий Олександр Тоцький. Цікавило присутніх жителів принцип нарахувань за спожитий газ та електроенергію (саме графа – «дорах.» в платіжках), про ці тонкощі розповіли представники даних служб.
На всі поставлені запитання представники районної влади зі свого боку пообіцяли усіляко сприяти ініціативам громадян та найближчим часом їх вирішувати, зокрема питання ремонту доріг, встановлення обмежувача руху в центрі села, покращення обслуговування поштового зв’язку.
У свою чергу, заступник голови районної ради Наталія Березка наголосила: «З боку районної ради також приділяється увага проблемам сіл району, в тому числі і селам, що входять до Безуглівської сільської ради». Подякувала Наталія Олексіївна Людмилі Михайлівні Андрусенко за ще один рік служіння громаді, за те, що живе і переймається проблемами своїх жителів. «Спільною роботою, і Вашою і нашою, з боку депутатського корпусу всіх рівнів, ми зможемо зробити багато гарних справ для наших сіл Ніжинського району. Оперативно відреагував на звернення сільського голови і директора школи депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько, надав фінансову допомогу на ремонт їдальні в школі в минулому звітному році. Дякуємо, що запрошуєте до себе і не тільки на збори громади, а й на свята – минуло річ долучилися до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а ми в свою чергу радо відгукуємося та надаємо посильну допомогу», – підсумувала Наталія Березка.

Наприкінці Людмила Михайлівна подякувала своєму колективу, районному керівництву та жителям громади. «Лише завдяки нашій спільній роботі, об’єднанню зусиль ми зможемо досягти ще більших успіхів у процвітанні наших сіл. Я дуже вдячна всім, хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади, тим, хто робить наші села кращими», – резюмувала сільський голова.

Тетяна Марченко

фото автора


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!