Україна і світ

“Бессарабська народна” – в СБУ розповіли про деталі операції проти сепаратистів на Одещині

"Бессарабська народна" – в СБУ розповіли про деталі операції проти сепаратистів на Одещині

Голова Служби Безпеки України Василь Грицак розповів подробиці спецоперації проти сепаратистських сил у південній частині Одеської області у 2015 році.

Про це голова СБУ заявив під час виступу на “Ukrainian week in London”, повідомляє “Прямий”.

Ми змушені були в квітні 2015 року році взяти нашу бронегрупу, наш спецназ і слідчих і вночі зробити 700-кілометровий марш з Краматорська до Одеси. Щоб потім провести одночасно величезну кількість обшуків, затримань, вилучення вибухівки і так далі. Планувалося підірвати міст через Дністровський лиман, а також через Дністер і оголосити про створення Бессарабської народної ради,
– повідомив Грицак.

За словами очільника СБУ, лідером утворення повинен був стати народний депутат України, який і сьогодні є чинним нардепом.

“Підірвавши ці два мости, Південну Бессарабію б відрізали від основної частини України і потім з території Придністров’я повинні були зайти так звані “зелені чоловічки”. Там дислокуються близько тисячі російських солдатів і офіцерів … Планували створити Бессарабську народну раду і звідти розвинути свій “наступ русской вєсни” в надрах Молдови, Румунії. Ми поламали ці плани. Про це мало хто знає, але і це наша робота”, – зазначив Грицак.

Раніше 24 канал повідомляв, що СБУ показало громадян України, які воювали у ПВК “Вагнера”.

Джерело Телеканал новини «24»
09.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: