Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Барієв розповів, що депортація кримських татар у 1944 році нагадує йому Голодомор

Барієв розповів, що депортація кримських татар у 1944 році нагадує йому Голодомор

Якраз в період департації кримські татари харчувалися в основному кропивою, клевером, різні трави і вони намагалися придумати якісь страви з того всього, щоб якось прогодувати родину.

Про це повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв у прямому ефірі 24 Каналу.

За словами Барієва, якраз в період департації кримські татари харчувалися в основному кропивою, клевером, різні трави і вони намагалися придумати якісь страви з того всього, щоб якось прогодувати родину. 

Зрозуміло, що люди все одно помирали від голоду, а це дуже страшно,
– сказав член Меджлісу кримськотатарського народу.

Він також додав, що Меджліс разом з прокуратурою розслідували кримінальну справу щодо депортації кримських татар. І тоді, коли свідки давали покази, вони розповідали настільки неможливі для існування були тоді умови для них, а жінки, в яких помирали діти чи рідні говорили, що не могли навіть поховати тіла.

Наразі ситуація, звичайно, інша. Кримських татар від страшних подій Голодомору 1932-33 років рятує те, що тепер ми живемо в інший період і зараз ці люди можуть самі заробити собі на життя і на продукти харчування,
– зазначив Барієв.

Нагадаємо, що життя 191 тисячі кримських татар зруйнувала радянська влада під час депортації народу у 1944 році. 46% із них загинули під час примусового відселення. А Володимир Гройсман заявив, що депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч людей.

Джерело Телеканал новини «24»
18.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ