Україна і світ

“Бандерівський закон” у Польщі: Парубій скликає нардепів

"Бандерівський закон" у Польщі: Парубій скликає нардепів

1 лютого у Верховній Раді має відбутися нарада за участю народних обранців, під час якої підніматиметься питання щодо ухвалення Сенатом Польщі закону про заборону “бандерівської ідеології”.

Про це розповіла народний депутат України, член депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Оксана Юринець, передає УНН.

“Я знаю, що є ініціатива голови парламенту Андрія Парубія. І я думаю, що о годині четвертій, ми зможемо мати більше інформації про те, як ми будемо більш злагоджено діяти”, – підкреслила парламентарка.

За її словами, миттєво зібрати усіх депутатів зрештою не вийде.

“З приводу зустрічі, я думаю, це буде залежати від того, наскільки можливо голові ВР зібрати ту кількість депутатів, які є присутніми у Києві, бо я знаю, що одна частина поїхала на схід, а інша частина – на округах. Миттєво зібрати усіх не вийде. Це велика країна, а реакція та прийняття рішеня потрібне вже зараз”, – підкреслила Юринець.

Нагадаємо, 26 січня з’явилась інформація, що Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів.

Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. Згідно з законопроектом, за використання виразу “польські табори смерті” буде загрожувати штраф або позбавлення волі на три роки.

У МЗС України вважають, що це чергова спроба нав’язати однобічне трактування історичних подій і що Польща намагається зобразити українців “злочинними націоналістами”.

1 лютого цей закон про “заборону бандерівської ідеології” ухвалив Сенат Польщі.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close