Україна і світ

Авторка “Капітошки” відсудила у ресторану 37 тисяч гривень: відома суть справи

Авторка "Капітошки" відсудила у ресторану 37 тисяч гривень: відома суть справи

Українська дитяча письменниця, авторка сценарію мультфільму “Капітошка” Наталія Гузєєва виграла у Рівненському міському суді справу про захист права інтелектуальної власності проти місцевого ресторану.

Про це повідомляє “Крапка”.

До суду Гузєєва подала тому, що у рівненському ресторані один із дитячих салатів було названо “Капітошкою”. Зазначимо, що Гузєєва понад 10 років тому зареєструвала авторські права на назву “Капітошка”.

“До того ж, вона ретельно стежить за тим, аби продукція, іменована героями її мультика, була якісною та корисною. А от якісний склад салату “Капітошка” викликав сумніви”, – розповів патентний повірений України, який представляв інтереси письменниці у суді, Юрій Трачук.

Він додав, що спершу керівництву ресторану було надіслано офіційного листа з проханням, щоб воно прибрало “погрішності”, і таким чином конфлікт було б вичерпано. Проте з закладі проігнорували цей лист.

Коли ж справа дійшла до суду, орендар ресторану почав заперечувати, що салат із назвою “Капітошка” узагалі існує в меню. Орендар стверджував, що вказаний позивачем перелік страв не входить до меню ресторану.

Проте суд ухвалив рішення, згідно з яким використання назви “Капітошка” можливе лише зі згоди авторки, і зобов’язав відповідача компенсувати Гузєєвій понад 37 тисяч гривень.

“Капітошка” – це весела краплинка чистого літнього дощу – літературний персонаж, створений письменницею і сценаристом Наталією Гузєєвою, герой анімаційних фільмів та дитячих книг. Художній образ Капітошки був втілений художником Генріхом Уманським.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close