Місто і регіон

Аваков запропонував зміни до ПДР, аби зробити вулиці і дороги міст безпечнішими

Аваков запропонував зміни до ПДР, аби зробити вулиці і дороги міст безпечнішими

МВС звернулося до уряду з закликом негайно ухвалити та передати на розгляд до Верховної Ради проект закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності водіїв за порушення правил безпеки на дорогах.

Про це сьогодні, 10 листопада, на засіданні уряду повідомив очільник Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков, пише prm.ua , повідомили на сайті ПІК.

Він підкреслив, що МВС спільно з групою народних депутатів напрацювали нормативні документи, ухвалення яких посилить відповідальність водіїв за правопорушення та має знизити кількість ДТП.

«Для реалізації наших пропозицій в цілому просимо схвалити сьогодні на засіданні уряду декілька документів.

Перше: проект закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі порушення в сфері безпеки дорожнього руху та подати його на розгляд Верховної Ради. Я сподіваюся, що український парламент цей законопроект, при підтримці всіх депутатів, які над ним працювали разом із нами, прийме якнайшвидше.

Друге: проект постанови Кабінету міністрів про внесення змін до правил дорожнього руху.

Третє: проект постанови Кабінету міністрів України про внесення змін до положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Четверте: проект постанови Кабінету міністрів про функціонування системи фіксації адміністративних порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі».

Що пропонується?

1. Обмежити швидкість руху в населених пунктах з 60 до 50 кілометрів на годину, з одночасним переглядом швидкісного режиму на внутрішньоміських швидкісних магістралях, таких як наприклад проспект Бажана в Києві.

2. Пропонується посилити відповідальність за ДТП скоєним в стані алкогольного або іншого сп'яніння і заподіяло тілесні ушкодження середньої тяжкості до — 3-х років позбавлення волі. У той же час зараз суди за нанесену шкоду здоров'ю середньої тяжкості присуджують лише умовні терміни.

3. Посилити відповідальність за ДТП зі смертельним результатом, або яка завдала тяжких тілесних ушкоджень передбачити позбавлення волі на строк до 12 років, замість 10 як сьогодні.

4. Пропонується змінити процедуру видачі водійських прав. Вони будуть видаватися в перший раз на термін до двох років і автоматично продовжуватимуться на термін до 30 років, за умови, що за два роки, водій-початківець не порушить ПДД більше трьох разів. В іншому випадку, водій повинен буде повторно здати іспит на право водіння авто.

5. Пропонується докорінно збільшити розмір штрафу для тих, хто брутально перевищує швидкість на більш ніж 50 км від дозволеної з 510 гривень до 3400 гривень. Брутальне перевищення швидкості, за статистикою, є причиною близько 80% ДТП зі смертельними наслідками.

Джерело: Уездные новости
10.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook