Новини Чернігова

Атрошенко знову заговорив про «чужих» школярів

Атрошенко знову заговорив про «чужих» школярів

У ці хвилини в Чернігові триває зустріч громади з міським головою Владиславом Атрошенком. Відповідаючи на запитання чернігівців, мер знову згадав про «чужих» школярів, які навчаються в школах Чернігова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові рахують дітей: відлуння платної освіти для «чужих»

 «У нас за Конституцією освіта безкоштовна. І ми навчаємо за свій кошт дітей із різних населених пунктів. Потім – лікарні. 60% народжують у Чернігові. Також проблема з професійною освітою. Ця ситуація потребує регулювання. Треба наводити порядок. Доки ми не навчимося рахувати гроші, ми загинемо всі в цьому бардаку», — зазначив Владислав Атрошенко.

Як ми вже повідомляли, кілька місяців тому Чернігів сколихнула новина про ініціативу чернігівського міського голови Владислава Атрошенка розділити дітей обласного центру на «своїх» і «чужих». Суть проста – якщо діти приписані не в Чернігові, але ходять до міських шкіл і садочків (адже батьки працюють і сплачують податки саме до чернігівської казни), то за навчання, так би мовити, «чужих» діток має заплатити населений пункт, у якому вони зареєстровані.

Якщо населений пункт відмовляється, то цей фінансовий тягар лягає на плечі батьків. Для розуміння: йдеться про приблизно дві тисячі гривень щомісячно за одну дитину. Математика проста: якщо в родині двоє дітей – плати 4 тисячі або навчай сам дитину вдома.

Завдяки небайдужості громадськості та наполегливості деяких депутатів тоді полум’я вдалося погасити і платну освіту в Чернігові не впровадили. Але є всі підстави вважати, що на крапку на цьому чернігівська влада ставити не збирається. Нещодавно чернігівський міський голова Владислав Атрошенко підписав розпорядження «Про організацію ведення обліку дітей шкільного віку та учнів». У документі вказані основні завдання для управління освіти: здійснити організаційні заходи щодо створення реєстру даних про дітей шкільного віку, які проживають на території міста Чернігова; вносити до реєстру такі персональні дані дитини: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання чи перебування, місце навчання (заклад освіти), форма навчання та належність до категорії осіб з особливими освітніми потребами; й особливо цікавий наступний пункт – здійснювати збір інформації про дітей віком від 0 до 18 років та її опрацювання.

03.03.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова