Україна і світ

Андрій Павелко пояснив, чому Україна піднялася в рейтингу бюджетної прозорості

Андрій Павелко пояснив, чому Україна піднялася в рейтингу бюджетної прозорості

Індекс бюджетної прозорості є показником ефективності роботи та взаємодії парламенту, центральних органів влади та органів фінансового контролю в частині формування та моніторингу виконання державного бюджету. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Андрій Павелко.

“Бюджетний кодекс передбачає чітку процедуру розгляду, прийняття та контролю за виконанням державного бюджету і в останні роки передбачені цим документом строки та вимоги були дотримані у повній мірі. Обговорення та доопрацювання проекту закону проходять публічно та у тісній співпраці з профільними міністерствами та відомствами, що дозволяє підготувати та прийняти збалансований проект бюджету. Окрім того, вже стало доброю традицією проведення виїзних засідань Бюджетного комітету парламенту в регіонах, і така практика робить бюджетний процес максимально відкритим”, – пояснив Андрій Павелко.

Також, за словами голови Комітету, на зростання показників бюджетної прозорості України в авторитетному рейтингу International Budget Partnership вплинуло прийняття нової редакції закону про Рахункову палату, який допоміг зробити цей важливий орган фінансового контролю більш публічним.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close